null

Triatlonowe zmagania na dystansie Ironman 70.3 po raz pierwszy w Warszawie!

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kobieta na mecie

Sportowcy, którzy brali udział w triatlonowej rywalizacji nie tylko przemierzali Warszawę biegając, ale także jeżdżąc rowerami i pływając w Jeziorze Zegrzyńskim. Ostatecznie z najlepszymi wynikami warszawskiego Ironmana 70.3 ukończył Francuz – Denis Chevrot. Miasto st. Warszawa było partnerem wydarzenia.

Pierwsza edycja Ironmana 70.3 w Warszawie okazała się szczęśliwa dla triatlonistów z Francji, ale zanim pojawili się na macie musieli przepłynąć 1,9 km w Jeziorze Zegrzyńskim, przejechać 90 kilometrową trasę rowerową i przebiec 21,1 km ulicami stolicy.

Co prawda etap pływacki jako pierwszy ukończył Sergiy Kurochkin z Ukrainy, ale tuż za jego plecami była sześcioosobowa grupa pościgowa, a różnice między zawodnikami były liczone w sekundach. Do największych przetasowań doszło na trasie kolarskiej. To na tym etapie prowadzenie objął główny faworyt rywalizacji, Denis Chevrot, który na metę w Multimedialnym Parku Fontann dotarł z czasem 3:41:14. Drugie miejsce zajął jego rodak – Arnauda Guilloux, który stracił do zwycięzcy 2 minuty i 40 sekund. Jako trzeci linię mety przekroczył Polak – Tomasz Brembor.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła Holenderka Diede Diederiks, na którą jeszcze podczas jazdy na rowerze naciskała Jana Uderstadt z Niemiec, to już na etapie biegowym Diede Diederiks nie miała sobie równych, przybiegając na metę z ponad pięciominutową przewagą. Na mecie zwyciężczyni zanotowała czas 4:14:59. Druga do Multimedialnego Parku Fontann dotarła Chantal Cummings z Wielkiej Brytanii, a trzecia Brittany Higgins.

Oprócz rywalizacji zawodowców pierwszy, historyczny dystans Ironmana 70.3 ukończyła liczna grupa amatorów z kilkudziesięciu krajów świata. W tym gronie byli też zawodnicy z Roku przełamywania barier – tandem Tomasz Kubicki oraz Agnieszka Kubicka chorująca na stwardnienie rozsiane oraz Grzegorz Perzyński, triatlonista po przeszczepieniu wątroby.

Pełne wyniki Citi Handlowy Ironman 70.3 Warsaw dostępne są na stronie: www.ironman.com.