null

Trening pamięci dla seniorów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Seniorka o pogodnym wyglądzie czyta magazyn o nazwie Pokolenia siedząc przy biurku.

Ćwiczenia umysłowe i ruchowe pozwalają skutecznie spowolnić procesy starzenia, dlatego Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” zaprasza warszawskich seniorów na bezpłatne treningi pamięci. W listopadzie rozpocznie się kolejna tura zajęć.

Trening funkcji poznawczych ma na celu pobudzenie pamięci, koncentracji i spowolnienie procesu starzenia się mózgu. W trakcie zajęć uczestnicy rozwiązują łamigłówki, słuchają muzyki, śpiewają, rysują, opowiadają swoje historie, wykonują ćwiczenia fizyczne i oddechowe oraz dyskutują. Takie spotkania to także doskonała okazja do integracji i nawiązywania nowych znajomości oraz dzielenia się wiedzą.

Zajęcia odbywają się w 10-cio godzinnych cyklach, z czego pojedyncze spotkania nie trwają dłużej niż półtorej godziny. Zajęcia odbywają się w pięciu lokalizacjach: Centrum Aktywności Międzypokoleniowej (ul. Nowolipie 25 B), Międzypokoleniowej Klubokawiarni „Nasza” (ul Stalowa 29), Centrum Aktywności Międzypokoleniowej (al. Armii Ludowej 9, Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ochota (Przystanek Książka, ul. Grójecka 42) oraz w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Wawer (ul. Błękitna 32), a prowadzą je przeszkoleni wolontariusze.

Jak się zapisać?

Więcej informacji na temat zapisów i kolejnej tury treningu można uzyskać w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie”, także telefonicznie i mailowo.

Projekt jest realizowany wspólnie z dwoma miejskimi bibliotekami (na Ochocie i w Wawrze), Ośrodkiem Pomocy Społecznej dzielnicy Wawer oraz z Fundacją Stocznia.