null

Tramwajowe święto na Kasprzaka

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Świeżo po otwarciu nowej trasy tramwajowej na Woli przychodzi pora na świętowanie. Na tę sobotę, 9 marca, tramwajarze przygotowali mnóstwo atrakcji. Wszyscy chętni będą mogli m.in. przejechać się zabytkową linią tramwajową oraz ręczną drezyną.

Impreza „Otwieramy Tramwaj na Kasprzaka” zaczyna się o godz. 11:00 na pętli Cmentarz Wolski. O tej godzinie odjedzie parada historycznych tramwajów. Będą to cztery tramwaje pochodzące z lat 60.

O godz. 12:00 ruszy specjalna linia tramwajowa K, która będzie kursowała co 15 minut z pętli Cmentarz Wolski do ronda ONZ. Na pętli będzie można sprawdzić, jak działa symulator koparki. Będą też przejażdżki drezyną napędzaną siłą mięśni.

Organizatorzy zaprezentują też nowoczesne tramwaje – Hyundaia i wagon techniczny – wielbiciele tramwajów oraz wszyscy chętni będą mogli zwiedzić ich kabiny. Oprócz tego przygotowano pokazy pierwszej pomocy i klimatyczną fotobudkę z elektrycznym pojazdem z lat 60.

Obchody potrwają do godz. 17:00. Impreza będzie utrzymana w klimacie filmu „Nie lubię poniedziałku”. W słynnej polskiej komedii z początku lat 70. warszawskie tory tramwajowe odegrały niemałą rolę!

Wydarzenie organizowane jest przez Tramwaje Warszawskie oraz Klub Miłośników Komunikacji Miejskiej w Warszawie. Więcej informacji dotyczących sobotniej imprezy na profilu FB.

O nowej trasie tramwajowej

Nowa, oddana trzy tygodnie przed terminem trasa to 3,5 km torów oraz 3 pary wygodnych przystanków. Na nowej trasie kursują tramwaje linii 10, 11, 26 i 27. Planowana częstotliwość to 8 minut w godzinach szczytu i 12 poza nim. „Jedenastka” zaplanowana została jako tzw. linia szczytowa – tramwaje kursują w dni powszednie w godzinach szczytów komunikacyjnych. Z dokładnymi trasami można zapoznać się na stronie WTP.

Zobacz galerię (2 zdjęć)