null

Tramwajarze na ulicy Wólczyńskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Autor: Paweł Dąbrowski

Zbliża się remont dwóch przejazdów tramwajowych na ulicy Wólczyńskiej, u zbiegu z ulicami Aspekt i Sokratesa. Prace związane są z utrudnieniami drogowymi. Pierwsze zmiany zostaną wprowadzone w poniedziałek, 3 lipca, na skrzyżowaniu z ulicą Aspekt.

Warszawscy tramwajarze szykują się do remontu przejazdów na ulicy Wólczyńskiej. Swoje prace będą prowadzili równolegle z wymianą wodociągu.

W poniedziałek, 3 lipca, około godziny 22:00 zamknięty zostanie przejazd drogowy przez torowisko przy ulicy Aspekt. Jezdnia Wólczyńskiej zostanie wyłączona z ruchu pomiędzy ulicami Aspekt a Wolumen. Wyjazd z tych ulic na Wólczyńską będzie możliwy wyłącznie w lewo – w stronę ulicy Sokratesa lub alei Reymonta.

Na potrzeby objazdu autobusów zmieni się organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Wólczyńskiej i Kwitnącej.

Dodatkowo na zawrotce między jezdniami alei Reymonta – w pół drogi między skrzyżowaniami ulicy Wólczyńskiej z Żeromskiego i Broniewskiego – zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu. Kierowcy zawrócą tu z Wólczyńskiej w stronę Żeromskiego. Na drugiej jezdni skrajny lewy pas od ulicy Broniewskiego do zawrotki zostanie wygrodzony.

Objazd utrudnień poprowadzi aleją Reymonta i Conrada.

Komunikacja

Początkowo tramwaje jeżdżące Wólczyńską nie zmienią swoich tras – będą tędy kursowały do połowy lipca. W związku z zamknięciem fragmentu ulicy Wólczyńskiej dla ruchu kołowego na trasy objazdowe zostaną skierowane autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego.

Linia autobusowa 110 ominie utrudnienia aleją Reymonta i ulicami Conrada i Kwitnącą. Tak samo, ale nie wjeżdżając w ulicę Kwitnącą, pojadą autobusy 116 i N91. Linie N01 i N41 będą kursowały aleją Reymonta i ulicą Kasprowicza. Nocny N43, tylko w kierunku Chomiczówki, pojedzie ulicą Conrada.

Nie będą funkcjonowały przystanki Andersena 02 oraz Aspekt 01 i 02.

Dalsze prace

W połowie lipca na drodze przy ulicy Aspekt zaplanowano zamknięcie także torowiska na przejeździe. Spowoduje to zmiany w rozkładach linii tramwajowych. Po kolejnych dwóch tygodniach – na początku sierpnia – rozpoczną się roboty na przejeździe przy ulicy Sokratesa. Wtedy kierowcy nie wjadą w tę ulicę od strony Wólczyńskiej. Objazd zaplanowano ulicą Nocznickiego, na której do tego czasu zostanie wyremontowana – po budowie kolektora – nawierzchnia i przywrócony ruch dwukierunkowy. Całość prac w rejonie ma się zakończyć z początkiem roku szkolnego.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Zobacz galerię (2 zdjęć)