null

Tramwajarze na rondzie Czterdziestolatka i Obozowej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Dwóch robotników podczas spawania torów tramwajowych
Autor: Tramwaje Warszawskie

W pierwszy weekend czerwca tramwajarze dokończą remont przejazdów na rondzie Czterdziestolatka. Rozpoczną też budowę kolejnego przystanku na ulicy Obozowej. Tramwaje nie będą jeździły Alejami Jerozolimskimi i Obozową.

Prace na rondzie Czterdziestolatka to element tegorocznego programu remontowego Tramwajów Warszawskich. Zaplanowana jest m.in. kompleksowa naprawa torów o łącznej długości ponad 5 kilometrów oraz wymiana 30 zwrotnic. Z kolei na Obozowej wygodne platformy powstaną na trzech przystankach: przy Dalibora, Deotymy i Magistrackiej.

Inaczej do ronda ONZ

Tramwajarze rozpoczną prace na rondzie Czterdziestolatka w sobotę, 1 czerwca, około godziny 0:15. Kierowcy nie pojadą z ulicy Chałubińskiego i od placu Zawiszy w aleję Jana Pawła II do ronda ONZ. Objazd wyznaczono ulicami Emilii Plater i Świętokrzyską. Przejazd wiaduktem pozostanie otwarty. Koniec utrudnień w poniedziałek, 3 czerwca, o godzinie 4:00.

Kolejny etap na Obozowej

Również w sobotę, 1 czerwca, początek kolejnego etapu budowy przystanków tramwajowych na ulicy Obozowej. Tramwajarze otworzą jezdnię w kierunku Bemowa i przeniosą się na drugą nitkę. Kierowcy nie przejadą od ulicy Deotymy do alei Prymasa Tysiąclecia. Objazd poprowadzi Deotymy i Górczewską. Tutaj utrudnienia potrwają do 7 czerwca.

Bez tramwajów w Alejach i na Obozowej

W sobotę i niedzielę, 1 i 2 czerwca, tramwaje nie będą jeździły Alejami Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego – między placem Starynkiewicza a rondem Waszyngtona. Kursowanie linii 7 i 24 zostanie zawieszone, a 9 i 22 dojadą tylko do pętli przy placu Starynkiewicza.

W tym samym czasie tramwaje nie będą kursowały także Obozową – pomiędzy pętlą Koło a ulicą Wawrzyszewską. Składy linii 20 skończą trasę na przystanku Wawrzyszewska, a kursowanie linii 23 i 24 zostanie zawieszone.

Linie zastępcze

W weekend uruchomione zostaną cztery tramwajowe linie zastępcze:

  • 70 z pętli Koło ulicami: Dywizjonu 303, Lazurową i Kaliskiego na Boernerowo;
  • 71 z Czynszowej ulicami: Stalową, 11 Listopada, Targową, aleją „Solidarności”, Okopową, Towarową, Grójecką i aleją Krakowską do P+R Al. Krakowska;
  • 77 z pętli Kawęczyńska ulicami: Kijowską, Targową, aleją Zieleniecką, aleją Waszyngtona i Grochowską na Gocławek;
  • 79 z pętli Ratuszowa-Zoo ulicami: Ratuszowa, Targową, aleją Zieleniecką, aleją Waszyngtona i Grochowską na Gocławek.

Będą też dwie zastępcze linie autobusowe:

  • Z-9 – z placu Zawiszy Alejami Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego na rondo Waszyngtona;
  • Z23 – z pętli przy ulicy Ostroroga ulicami: Obozową, Dywizjonu 303, Radiową i Powstańców Śląskich do pętli Nowe Bemowo.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Rondo Czterdziestolatka_czerwiec_objazd zamkniętego odcinka_mapka
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Ulica Obozowa - objazd zamkniętego odcinka_mapka objazdów