null

Tramwajarze na Filtrach, a drogowcy na Grochowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Maszyna do asfaltowania rozkłada gorący asfalt na drodze.

Pora na remont torowiska na ulicy Filtrowej – tramwajarze wymienią szyny i wybudują odwodnienie. Od poniedziałku, 20 maja, wprowadzony zostanie tam jeden kierunek ruchu, a tramwaje pojadą objazdami. Tego samego dnia rozpocznie się wymiana nawierzchni na kolejnym fragmencie prawego pasa ulicy Grochowskiej.

Torowisko na Filtrowej z odwodnieniem

Prace na Filtrowej to element tegorocznego programu remontowego Tramwajów Warszawskich. Roboty na tej ulicy obejmą nie tylko wymianę zużytych szyn, ale również budowę odwodnienia. Dzięki temu torowisko nie będzie już zalewane po intensywnych deszczach. Korzystając z wyłączenia ruchu, robotnicy wymienią również szyny na skrzyżowaniach Krzywickiego z Nowowiejską oraz z Filtrową.

Wszystkie te prace potrwają od poniedziałku, 20 maja, od godziny 6:00 do końca czerwca. W tym czasie między Raszyńską a Mianowskiego zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu – tylko w stronę Grójeckiej. Objazd w drugim kierunku poprowadzi ulicami Wawelską i Krzywickiego lub Niemcewicza i Raszyńską.

W czasie remontu inaczej będą kursowały tramwaje linii: 15, 33, 35 i 36. Na trasę wyjadą autobusy linii zastępczej Z15, które pojadą z placu Narutowicza: Grójecką, Niemcewicza, Raszyńską, Filtrową, Nowowiejską do alei Niepodległości, a wrócą przez Wawelską, Krzywickiego i Filtrową.

Dodatkowe informacje dotyczące organizacji ruchu w czasie remontu na ulicy Filtrowej można znaleźć na stronie infoulice.um.warszawa.pl.

Drogowcy wracają na Grochowską

Warszawscy drogowcy wracają na ulicę Grochowską. Od poniedziałku, 20 maja, do środy, 23 maja, wyremontują prawy pas w stronę ulicy Marsa, pomiędzy pętlą na rondzie Wiatraczna a ulicą Majdańską. Prace zostały podzielone na etapy – obowiązujące nocą i w dzień. W godzinach 20:00-5:00 robotnicy będą zajmowali dwa pasy jezdni w stronę Marsa. Z kolei od 5:00 do 20:00 wygrodzą tylko jeden pas, a kierowcy pojadą dwoma. Ułatwi to przejazd w porannym i popołudniowym szczycie komunikacyjnym.

Więcej informacji na temat prac na ulicy Grochowskiej w serwisie Infoulice Warszawa.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

ulica Filtrowa - objazd utrudnień_mapka
Zobacz galerię (2 zdjęć)
ulica Grochowska - objazd utrudnień_mapka