null

Tramwaj do Wilanowa – prace na Belwederskiej

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Budowa trasy tramwajowej do Wilanowa_prace na ulicy Spcerowej_koparka i miniciężarówka podczas załadunku piasku
Budowa trasy tramwajowej do Wilanowa – prace na ul. Spacerowej. | Autor: Tramwaje Warszawskie

W kolejnym etapie budowy tramwaju do Wilanowa wykonawca robót zajmie się siecią ciepłowniczą na ulicy Belwederskiej. Prace wymuszą zamknięcie fragmentu drogi w najbliższy weekend 7-10 lipca. Ruch skierowany zostanie objazdami.

Ulica Belwederska zostanie wyłączona z ruchu od skrzyżowania z Gagarina do ulicy Grottgera. Utrudnienia potrwają od piątku, 7 lipca, od godziny 22:00 do poniedziałku, 10 lipca, do godz. 6:00.

Kierowcy jadący Belwederską z góry, na skrzyżowaniu z Gagarina, pojadą wyłącznie w lewo, w stronę Czerniakowskiej. Pas do jazdy prosto, w kierunku Wilanowa, zostanie czasowo wygrodzony. Z kolei wyjazd z Gagarina na Belwederską będzie możliwy tylko w prawo – pod górę, w stronę centrum. Od strony Chełmskiej i Dolnej dojazd ulicą Belwederską będzie możliwy jedynie do ulicy Grottgera, z obowiązkowym skrętem w tę ulicę.

Objazd utrudnień wyznaczono ulicami Gagarina, Czerniakowską i Chełmską.

Zamknięte przejścia dla pieszych

Zamknięte zostaną przejścia dla pieszych przez ulice Spacerową i Belwederską na wysokości budynku Uniwersusu oraz droga dla rowerów od Spacerowej do Grottgera. Piesi będą kierowani do najbliższych ulic. Z Belwederskiej w stronę Gagarina dostaną się ulicą Nabielaka lub Sułkowicką. W stronę Puławskiej pójdą ulicą Grottgera i parkiem Morskie Oko lub parkiem Promenada.

Autobusy na objazdach

Autobusy linii 116, 166 i 503 zostaną skierowane na objazd ulicami Gagarina, Czerniakowską i Chełmską. Natomiast linie 519 i 522 w kierunku Powsina i ulicy Branickiego pojadą ulicami Waryńskiego, Puławską i Dolną. Więcej szczegółów jest dostępnych na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Tramwaj do Wilanowa – status prac

Obecnie na budowie trasy tramwajowej do Wilanowa, która została podzielona na etapy, prace odbywają się:

  • na Puławskiej: trwa tu układanie i kotwienie rozjazdów, układanie szyn łączących w rozjazdach, spawanie szyn i rozjazdów, układanie chodników, krawężników, uzbrajanie słupów trakcyjnych w osprzęt, układanie e-lek peronowych, wykonywanie wzmocnienia podłoża pod KŁSM (kruszywo łamane stabilizowane mechanicznie), wykonywanie podbudowy pomocniczej z KŁSM, betonowanie płyty podtorowej na tarczy skrzyżowania Puławska/Goworka, ustawianie sygnalizatorów świetlnych i słupów oświetleniowych;
     
  • na Goworka/Spacerowej: układanie sieci ciepłowniczej, układanie kabli trakcyjnych, układanie kanalizacji deszczowej, układanie kabli trakcyjnych, budowa wodociągu, usuwanie kolizji na sieci teletechnicznej, wykonywanie wzmocnienia podłoża pod KŁSM pod jezdnią wschodnią, wykonywanie podbudowy pomocniczej z KŁSM pod jezdnią wschodnią, prace zbrojarskie pod wykonanie płyty dennej w podstacji Zajączkowska;
     
  • na Belwederskiej/Sobieskiego/Rzeczypospolitej: układanie sieci ciepłowniczej, układanie kanalizacji deszczowej, układanie kabli trakcyjnych, budowa wodociągu, usuwanie kolizji na sieci teletechnicznej, wykonywanie wzmocnienia podłoża pod KŁSM pod jezdnią wschodnią i torowisko, wykonywanie podbudowy pomocniczej z KŁSM pod jezdnią wschodnią i torowisko, układanie opasek, krawężników, układanie szyn wraz ze spawaniem i kotwieniem, usuwanie kolizji elektroenergetycznych.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

tramwaj do Wilanowa_belwederska i spacerowa_koparka i miniciężarówka podczas załadunku piasku
Zobacz galerię (5 zdjęć)
tramwaj do Wilanowa_belwederska i spacerowa_koparka, robotnik i zerwany asfalt
tramwaj do Wilanowa_belwederska i spacerowa_różowe rury a w tle koparka
tramwaj do Wilanowa_belwederska i spacerowa_wykop z rurami i dwóch robotników
ulice Belwederska i Gagarina - organizacja ruchu_mapka