null

Tramwaj do Wilanowa

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Budowa trasy tramwajowej do Wilanowa to największy projekt tramwajowy w Polsce. Realizowana etapami inwestycja będzie miała blisko 19 km i połączy Wolę, Ochotę, Mokotów i Wilanów. Zapewni szybsze i bardziej komfortowe przejazdy pomiędzy poszczególnymi dzielnicami.

W sierpniu 2022 r. rozpoczęliśmy prace nad trasą łączącą Mokotów z Wilanowem. 7,5-kilometrowa trasa poprowadzi od ul. Puławskiej, przez Goworka, Spacerową, Belwederską i Sobieskiego aż do terminala u zbiegu al. Rzeczypospolitej i Branickiego. Po ukończeniu tej części inwestycji mieszkańcy Wilanowa będą mogli dotrzeć tramwajem do centrum miasta w ok. 25 minut.

Trwają też prace na odnodze na ul. Gagarina z terminalem przy ul. Czerniakowskiej. Na tym odcinku równolegle budujemy też kolektor ściekowy, który przyczyni się do podwyższenia bezpieczeństwa systemu kanalizacji w czasie m.in. intensywnych opadów atmosferycznych.

Budowa tramwaju do Wilanowa to także okazja do zapewnienia nowej, wygodnej i bezpiecznej infrastruktury dla innych użytkowników ruchu – w tym pieszych i rowerzystów, którzy zyskają nowe chodniki, drogi rowerowe, a także przejścia dla pieszych i bezpieczne przejazdy dla rowerów.

Koszt inwestycji (odcinki D2, D4, D5, E) – 650,7 mln zł. Umowa będzie waloryzowana.

Status projektu: