null

Teatralny czerwiec - finał sezonu z nowymi spektaklami

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Fasada teatru Powszechnego o zmierzchu, cień roślin
Autor: Teatr Powszechny

Warszawskie teatry w końcówce sezonu nie zwalniają tempa – na czerwiec zaplanowano aż siedem premier. Zarówno dorośli jak i dzieci znajdą coś dla siebie.

Teatralny czerwiec rozpoczął się od premiery „You can fail! Porażka show”. Jest to przedstawienie skierowane dla młodej widowni i dla tych dorosłych, którzy uważają, że ich życie pobiegło innym torem niż planowali. „Porażka Show” to wspólna produkcja Teatru Komedia i Teatru 21 – zespołu, którego aktorkami i aktorami są głównie osoby z zespołem Downa i autyzmem.

Rewitalizacyjny horror musical

Czerwiec w Teatrze Rampa to przede wszystkim premiera spektaklu „O północy w Lunaparku” adresowanego do wszystkich, którzy szukają work-life balance i próbują godzić gotowość do ciężkiej pracy oraz głębokiego relaksu. Musical opowiada historię architekta Jana, którego wakacje zamieniają się w prawdziwy horror, gdy z powodu nacisków szefowej musi odwołać urlop i skupić się na dokończeniu projektu ratującego firmę przed bankructwem. Jan, wracając do domu, wsiada do tramwaju pełnego baśniowych postaci zmierzających na bal z okazji święta Warszawy.

Spektakl, w reżyserii Joanny Górniak i Anny Sandowicz, zrealizowany został przez uczestników warsztatów musicalowych projektu Otwarta Rampa.

Kaczka, kura i odwaga

Z kolei Teatr Lalek Guliwer zaprasza na swój najnowszy spektakl „Kulawa kaczka i ślepa kura” przygotowany na motywach powieści Ulricha Huba przez duet reżyserski Anna Przygoda i Tomasz Kowol. Jest to wyjątkowa opowieść o podróży po marzenia introwertycznej kaczki i niezwykle towarzyskiej kury. Przemierzają one długą drogę, choć niekoniecznie liczoną w kilometrach. Co wyniknie ze spotkania utykającej kaczki i kury, która nie widzi?

Wielki Houdini

Już 14 czerwca 2024 r. będzie można obejrzeć najnowszą premierę w Teatrze Żydowskim - „Houdini Odyseja magiczna” . Akcja spektaklu rozgrywa się nowojorskim salonie Bess Houdini, wdowy po wielkim magiku, gdzie co roku zbiera się grupa podupadłych artystów, spirytystów i outsiderów, którzy co roku w Halloween biorą udział w dziwacznym rytuale.

Metody na serce. Śledztwo

Premierowy weekend zapowiada się także w Teatrze Powszechnym, gdzie tym razem Katarzyna Szyngiera przygotowała spektakl śledczy na motywach pierwszego sezonu podcastu „Śledztwo Pisma”, reportera Mirosława Wlekłego. Premiera „Metody na serce. Śledztwo” zaplanowana jest 22 czerwca 2024 r. Na deskach Teatru Powszechnego wystąpią m.in. Karolina Adamczyk, Grzegorz Artman, Klara Bielawka, Aleksandra Bożek, Grzegorz Falkowski.

Czułe słówka

Na 25 czerwca br. zaplanowano ostatnią przed wakacjami premierę w OCH-Teatrze Będzie to teatralna wersja wielkiego, obsypanego Oscarami, kinowego hitu „Czułe słówka”. Na scenie przy Grójeckiej 65 zobaczymy m.in. Aleksandrę Popławską, Elizę Rycembel czy Krzysztofa Dracza.

Spektakl poprzez historię bohaterów pokazuje, jak różne relacje, mogą na nas wpływać. Historia opowiedziana jest wzruszająco, ale nie ckliwie; momentami refleksyjna, momentami komiczna. Spektakl wyreżyserował Paweł Paszta.

O pracy i przemęczeniu

Ostatnią czerwcową premierą będzie „Za dużo wszystkiego” w TR Warszawa, 28 czerwca Spektakl to próba zmierzenia się z mechanizmami organizującymi relacje pracy, z cieniami i blaskami rywalizacji, terrorem deadlinów i wszechobecnym przemęczeniem.

Przedstawienie wyreżyserował Michał Buszewicz, a na scenie wystąpią m. in. Karolina Bednarek, Dobromir Dymecki, Mateusz Górski, Natalia Kalita.