null

Teatr Baj na nowo

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie. Czarna scena teatralna. Na scenie stoją 4 postacie, dwie z nich, kobieta i mężczyzna ubrani są na biało, a dwie kobiety na czarno. Na scenie stoi podest, na którym leży duża księga oraz leżą worki do siedzenia. Nad aktorami wisi baldachim rozpraszający światło. Na suficie, nad baldachimem wiszą reflektory świetlne.
Teatr Baj

Najstarszy teatr lalek w Polsce – Baj – znowu bawi najmłodszych w swojej siedzibie. Po remoncie jest nowocześnie, wygodnie i bardziej kolorowo.

W grudniu 2020 r. Teatr Baj wrócił do wyremontowanej siedziby przy ul. Jagiellońskiej 28. Dzięki generalnemu remontowi budynek zyskał nowy blask. Znajduje się tu główna sala widowiskowa z ruchomą sceną i 180 miejscami na widowni, sala kameralna dla grup 25-osobowych oraz przestrzeń edukacyjna.

Imponującym wyglądem zachwyca hol główny teatru, w którym pojawiły się ogromne malowidła. Ten kolorowy fragment wnętrza z pewnością ucieszy dzieci odwiedzające placówkę oraz uczęszczające do przedszkola, które znajduje się w tym samym gmachu. Koszt inwestycji wyniósł prawie 28 mln zł.

Realizację projektu wsparły fundusze europejskie.

Status projektu:

 

 

Więcej informacji o kulturze w Warszawie: kultura.um.warszawa.pl