null

Taneczny koniec lata

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Mężczyzna w okularach gra na pianinie. W tle siedząca na dziedzińcu publiczność.
Festiwal WarszeMuzik

W ostatni weekend sierpnia Warszawa zaprasza na muzyczne wydarzenia po obu stronach Wisły. Mieszkańcy będą mogli wziąć udział w dwóch potańcówkach – piątkowej na Pradze-Południe oraz sobotniej na Woli. Wstęp wolny.

26 sierpnia to ostatnia okazja, by wybrać się na słynną potańcówkę na Grochowskiej 272. Tydzień temu w Pawilonie Koncertowym Sinfonii Varsovii można było zatańczyć do rytmów salsy, a jeszcze wcześniej do muzyki bałkańskiej i bluesa. Tym razem na parkiecie królować będzie muzyka warszawska. O dobry klimat podczas dwugodzinnego spotkania zadba kapela Nicponie oraz tancerze: Grzegorz i Iga Ajdaccy. Wydarzenie rozpoczną warsztaty wprowadzające do podstawowych kroków tanecznych. Początek, jak zawsze, o godz. 19:00.

A już w sobotę, 27 sierpnia letnia potańcówka na Woli, w Parku Szymańskiego (od ul. Elekcyjnej). Zabawa do hitów w rytmach m.in. dance i disco rozpocznie się o godzinie 17:00 i potrwa do 20:30. Nie obowiązuje rezerwacja miejsc ani limity wiekowe. Kolejne takie spotkanie zaplanowano jeszcze na 9 września. Więcej informacji na Facebooku.

Muzycznie, nie tylko tanecznie

Dla tych, którzy wolą poprzestać na słuchaniu muzyki, Warszawa również ma kilka atrakcji. W piątek i sobotę (26 i 27 sierpnia) warto zajrzeć do Multimedialnego Parku Fontann. W ramach Summer Music Park wieczorem organizowane są tam jazzowe koncerty polskich artystów. W ten weekend wystąpią: Urszula Dudziak z zespołem oraz Maciej Lipina Anawa 2.0 i Patrycja Zarychta.

Jeszcze do 28 sierpnia trwa Festiwal WarszeMuzik, który w ocalałych kamienicach dawnego getta warszawskiego prezentuje muzykę polskich kompozytorów. Najbliższy koncert odbędzie się w sobotę na ul. Chłodnej 20, a wielki finał festiwalu – w niedzielę na placu Defilad.