null

Szukaj pracy na targach w sieci

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Chłopak i dziewczyna pokazują sobie coś na tablecie i telefonie komórkowym. W tle panorama Warszawy

Ponad 50 wystawców, kilka tysięcy ofert pracy, staży, praktyk. W środę między godziną 9.00 a 16.00 odbędą się Wirtualne Targi Pracy i Przedsiębiorczości.

Warszawa zorganizowała kolejną edycję internetowych targów pracy, żeby w nich uczestniczyć należy wejść na stronę wirtualnetargipracyiprzedsiebiorczosci.waw.pl

Zachęcam Państwa do udziału w targach. To świetna przestrzeń do spotkania pracodawców i poszukujących zatrudnienia czy nowej ścieżki kariery – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

 

Praca czeka w internecie

Po wejściu na salę główną Targów należy wybrać stoisko, które nas interesuje. Na każdym stoisku publikowane są oferty pracy danej firmy, informacje o niej, linki do filmów i materiałów. Po wybraniu interesującej nas oferty możemy od razu złożyć aplikację.

Kiedyś mówiło się, że praca leży na ulicy. Dzisiaj praca czeka w internecie, tu szukamy zwykle ofert zatrudnienia. Dlatego znaną wszystkim formułę targów pracy przenosimy do przestrzeni wirtualnej – mówi dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości w stołecznym Ratuszu Karolina Zdrodowska. – Warszawa się rozwija i potrzebuje rąk do pracy, a Targi będą doskonałą okazją na spotkanie osób poszukujących pracy z pracodawcami. Wsparcie na Targach znajdą także osoby zainteresowane otworzeniem lub rozwinięciem własnego biznesu.

 

Salon doradztwa

Na Targach będzie działał Salon Doradztwa Zawodowego online, w którym doradcy poradzą jak poprawnie napisać CV, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, a także w jaki sposób z sukcesem przejść rekrutację.

Będą działały cztery stanowiska, rozmowa z doradcą będzie odbywała się w formule 1:1. Zeszłoroczne doświadczenie pokazuje, że nie ma długich kolejek i każdy będzie mógł uzyskać odpowiedzi na swoje pytania oraz dowiedzieć się jak pokierować swoją karierą.

Webinary do grudnia

Od godz. 10.00 do 15.00 będzie można też wziąć udział w webinarach prowadzonych przez ekspertów w dwóch blokach tematycznych:

  • Praca i kariera
  • Przedsiębiorczość i własny biznes

W tym pierwszym przewidziano m.in. webinar o rozmowie kwalifikacyjnej, o marce osobistej, a także dwie prelekcje w języku ukraińskim adresowane do naszych gości. W drugim – informacje o prawnych aspektach jednoosobowej działalności gospodarczej, funduszach europejskich albo krótki kurs Instagrama.

Materiały mają być dostępne na stronie Targów do 31 grudnia tego roku.

Druga edycja wirtualna

Targi Pracy i Przedsiębiorczości organizowane są od lat. Do pandemii odbywały się stacjonarnie w Pałacu Kultury i Nauki. W zeszłym roku (w związku z pandemią) po raz pierwszy odbyły się on-line. Było ponad 40 wystawców, a Targi odwiedziło ponad 3,5 tys. osób.

Film promocyjny Wirtualnych Targów Pracy i Przedsiębiorczości Warszawa 2022

Oficjalna strona Targów.

Organizatorami targów są Urząd m.st. Warszawy, Urząd Pracy m.st. Warszawy i Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie.