null

Sztuczna inteligencja dla Warszawy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Panorama Warszawy, na pierwszym planie zieleń

Jak wykorzystać sztuczną inteligencję, żeby wspierać zrównoważony rozwój Warszawy? Odpowiedzi na to pytanie urzędnicy miejscy wraz z firmami i branżowymi organizacjami będą szukać podczas #9 „Przeglądu Technologicznego” 19 maja. Zgłoszenia – do najbliższego piątku. Transmisja w internecie.

Dziewiąta edycja „Przeglądu Technologicznego” odbędzie się w piątek 19 maja, w godz. 10:00-13:30 w Kampusie Innowacji przy ul. Chmielnej 73 w Warszawie. Miasto zaprasza firmy i organizacje do zaprezentowania swoich rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji (AI), które mogą przyczynić się do poprawy jakości życia mieszkańców i mieszkanek, ochrony środowiska, efektywności energetycznej czy transportu.

Sztuczna inteligencja na naszych oczach przeniosła się z filmów sience-fiction do prawdziwego życia. Rozmowa z chatbotem nie tylko poprzez komunikator, ale także podczas połączenia telefonicznego nikogo już nie dziwi. W innowacyjnym mieście zastosowań sztucznej inteligencji jest o wiele więcej - mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w stołecznym ratuszu. – Chcemy w Warszawie wraz z biznesem, nauką i technologiami tworzyć ekosystem innowacji. Nasze „Przeglądy Technologiczne” stanowią ważne forum wymiany wiedzy między tymi sektorami. Najbliższe spotkanie poświęcamy gorącemu obecnie tematowi sztucznej inteligencji. Razem z ekspertami zastanowimy się, jaki ma ona dziś wpływ na codzienność funkcjonowania miasta, jego mieszkańców i mieszkanek, ale także samych urzędów. I co w tej kwestii przyniesie nam jutro.

Na zgłoszenia od firm i organizacji urzędnicy czekają do piątku 12 maja. Wystarczy wypełnić formularz. Spośród wszystkich zgłoszeń rada ekspertów wybierze sześć podmiotów, które zaprezentują swoje rozwiązania podczas wydarzenia. Wprowadzenie do tematu wygłosi futurolożka i specjalistka od AI – dr hab. Aleksandra Przegalińska, prorektorka Akademii Leona Koźmińskiego.

Zgłaszane rozwiązania mogą dotyczyć następujących obszarów:

  • klasyfikacja obrazów,
  • analiza danych,
  • usprawnienie procesów administracyjnych,
  • monitoring miejski,
  • zarządzanie ruchem,
  • ochrona środowiska,
  • efektywność energetyczna,
  • transport,
  • logistyka.

„Przeglądy Technologiczne” są nie tylko doskonałą okazją do pokazania innowacyjnych rozwiązań, ale także szansą na nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, wymianę doświadczeń z liderami branży oraz inspirującą dyskusję na temat przyszłości miast opartych na zaawansowanych technologiach. Organizatorem cyklu spotkań jest Urząd m.st. Warszawy.

Wydarzenie jest otwarte dla publiczności zainteresowanej tematem. Wymagana jest rejestracja.

Plakat Przeglądu Technologicznego przedstawiający grupkę osób naradzającą się przy stole