null

Szpital Południowy wstrzymuje przyjęcia nowych pacjentów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widok na budynek Szpitala Południowego brązowa bryła ze stalowymi elementami
Szpital Południowy na Ursynowie

Obecnie w Szpitalu Południowym przebywa 270 pacjentów, w tym 42 osoby pod respiratorami. Oznacza to ogromny jednoczesny pobór tlenu, co skutkuje przekroczeniem wydajności instalacji tlenowej, która była zaprojektowana na zupełnie inne warunki.

W Szpitalu Południowym hospitalizowani są głównie niezaszczepieni mieszkańcy Mazowsza. W szpitalu na bieżąco pracuje i monitoruje sytuację zespół specjalistów. Urząd m.st. Warszawy we współpracy z Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim prowadzą rozmowy celem przyjęcia najbardziej optymalnych rozwiązań.

M.st. Warszawa rekomenduje rewizję decyzji Ministra Zdrowia i zmniejszenie liczby łóżek  w Szpitalu Południowym do maksimum 196 zwykłych i 50 respiratorowych. Ponadto stolica apeluje do rządu o pilne działania nakłaniające do szczepień przeciw COVID-19.

Z danych ze Szpitala Południowego wynika, że większość osób hospitalizowana w placówce jest niezaszczepiona.

Władze Warszawy spotkają się jutro, tj. 26 października w sprawie sytuacji wszystkich warszawskich szpitali  z NFZ w związku z dużym wzrostem pacjentów COVID +. Spotkanie z przedstawicielami wojewody, Mazowieckim NFZ oraz przedstawicielami szpitali z województwa mazowieckiego, w tym Warszawy, zaplanowane jest na 27 października.