null

Oddanie do użytku Szpitala Południowego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
 Zdjęcie. Nowa sala szpitalna z nowoczesnym sprzętem medycznym. Dwa łóżka na kółkach, w kolorach białym i niebieskim. Cztery monitory komputerowe oraz aparatura medyczna.

Na początku 2021 r. oddaliśmy do użytku Szpital Południowy. To jedna z najnowocześniejszych placówek zdrowotnych w Polsce. W budowę placówki m.st. Warszawa zainwestowało niemal 400 mln zł.

Wyczekiwany szczególnie przez mieszkańców Ursynowa i Wilanowa szpital mieści się u zbiegu ulic Pileckiego i Indiry Gandhi. W jego skład wchodzą trzy budynki o łącznej powierzchni użytkowej ponad 40 tys. m2, w których znajduje się ponad 300 łóżek szpitalnych.

Na terenie placówki działają m.in. izba przyjęć, laboratoria oraz oddziały: wewnętrzny z pododdziałem kariologii, ginekologiczno-położniczy wraz z pododdziałem neonatologicznym, ortopedii z zespołem doświadczonym w endoprotezoplastyce, oddział chirurgii ogólnej ze specjalizacją chirurgii proktologicznej, oddział intensywnej terapii oraz pracownia endoskopii, a także szpitalny oddział ratunkowy.

Status projektu:

 

 

Więcej informacji o ochronie zdrowia w Warszawie: zdrowie.um.warszawa.pl.

Widok na czterokondygnacyjny budynek szpitala południowy którego dwie boczne części elewacji są w kolorze brązowym a środkowa w kolorze szarym - przed wejściem do budynku znajduje się ogrodzony parking dla samochodów
Zobacz galerię (5 zdjęć)
Sala intensywnej opieki medycznej w Szpitalu Południowym z łóżkami i respiratorami
Sala operacyjna w kolorze pomarańczowym z kolumną anestezjologiczną oraz lampami do operacji i monitorami na ścianach