null

Oddanie do użytku Szpitala Południowego

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie. Nowa sala szpitalna z nowoczesnym sprzętem medycznym. Dwa łóżka na kółkach, w kolorach białym i niebieskim. Cztery monitory komputerowe oraz aparatura medyczna.

Ważna na mapie Warszawy placówka medyczna dba o zdrowie pacjentów m.in. na oddziale położniczym, ginekologicznym, chirurgii ogólnej i chorób wewnętrznych.

Szpital Południowy u zbiegu ulic Pileckiego i Indiry Gandhi pełni rolę szpitala miejskiego dla Ursynowa i Wilanowa. W skład Szpitala Południowego wchodzą trzy budynki o łącznej powierzchni użytkowej ponad 40 tys. m2, w których znajduje się ponad 300 łóżek szpitalnych. Na terenie placówki działają m.in: izba przyjęć, laboratoria oraz oddziały: wewnętrzny z pododdziałem kariologii, ginekologiczno-położniczy wraz z pododdziałem neonatologicznym, ortopedii z zespołem doświadczonym w endoprotezoplastyce, oddział chirurgii ogólnej ze specjalizacją chirurgii proktologicznej, oddział intensywnej terapii oraz pracownia endoskopii, a także szpitalny oddział ratunkowy. 

Status projektu:

Grafika z etapami realizacji projektu - etap 6 - projekt ukończony

Więcej informacji o ochronie zdrowia w Warszawie: zdrowie.um.warszawa.pl

 

Zdjęcie. Nowoczesna elewacja Szpitala Południowego w kolorze szarym i brązowy. Nad wejściem do szpitala jest szklany dach.