null

Szczepienia pod PKiN przez cały tydzień

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kontener z plandeką, która informuje, że w punkcie można wykonywać badania na koronawirusa. Na drugim planie lekarz w kitlu i pacjentka pochyleni nad kartką z wynikami badań.
Autor: Rafał Motyl

Już od środy, 18 sierpnia miejski punkt szczepień pod Pałacem Kultury i Nauki będzie działał od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8-20. W ramach akcji #Warszawaszczepi miasto uruchomiło łącznie 77 punktów szczepień przeciw COVID-19.

Punkt szczepień przeciw COVID-19 pod PKiN znajduje się przy wyjściu z metra Centrum. Dotychczas szczepienia można tam było otrzymać w weekendy, ale wychodząc naprzeciw zainteresowaniu i potrzebom mieszkańców, od dziś punkt działa siedem dni w tygodniu w godz. 8-20.

Warszawiacy wiedzą jak ważne są szczepienia przeciw COVID-19 – dotychczas w uruchamianych w weekendy miejskich punktach szczepień zaszczepiło się blisko 5 tys. osób. Statystyki szczepień pokazują, że w  całej Warszawie już ponad 1 mln 150 tys. osób czyli 64,5 proc. mieszkańców jest w pełni zaszczepionych. Dziękuję! Przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19 to nie tylko odpowiedzialność za siebie, ale też za bliskich i wszystkich mieszkańców Warszawy – podkreśla Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

­W punkcie szczepień pod Pałacem Kultury i Nauki wykonywane są szczepienia jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson oraz Pfizerem. Na miejscu jest obecny lekarz kwalifikujący dzięki czemu możliwe są również szczepienia dzieci od 12. r. życia (preparat Pfizer). Dodatkowo w punkcie można wykonywać odpłatne testy na obecność koronawirusa.

Punkt szczepień, który działa w samym centrum miasta to dobra wiadomość dla wszystkich, którzy chcą zaszczepić się przeciw wirusowi SARS-CoV-2 bez dodatkowych formalności, a dotychczas jeszcze tego nie zrobili – mówi Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy. Widzimy, że zarówno mieszkańcy, jak i osoby odwiedzające Warszawę chętnie korzystają z możliwości szczepienia w wolnym czasie. W ostatni weekend (13-14 sierpnia) w punkcie szczepień na skwerze Hoovera szczepionki otrzymało 312 osób, a w punkcie pod PKiN 364 osoby – dodaje wiceprezydent Kaznowska.

Wakacyjne punkty szczepień w Warszawie

Również i w najbliższy weekend będzie można zaszczepić się w pozostałych miejskich punktach uruchomionych przez m.st. Warszawę:.

  • w Centrum Nauki Kopernik, w soboty i niedziele w godz. 12-17. Punkt uruchomiony w holu głównym (po lewej stronie od wejścia do centrum);
  • przy skwerze Hoovera (namiot przy ul. Krakowskie Przedmieście 60a), punkt czynny w weekendy w godz. 12-19;
  • na terenie warszawskiego zoo (nieopodal budynku hipopotamiarni), punkt działa w  soboty i niedziele w godz. 11-17;
  • punkt szczepień na terenie Parku Wodnego Moczydło czynny w weekendy w godz. 11-19.

Szczepienia w weekendowych punktach są wykonywane preparatami marki Pfizer (dwudawkowa szczepionka) oraz Johnson&Johnson (jednodawkowe szczepienie). We wszystkich lokalizacjach na miejscu będzie lekarz kwalifikujący.

Na Targówku i Białołęce szczepimy aż do godz. 20

Szczepienia przeciw COVID-19 są również wykonywane w czterech Warszawskich Punktach Szczepień Powszechnych:

  • w przychodni przy ul. Chmielnej 14 na Śródmieściu;
  • w Wawerskim Centrum Kultury przy ul. Żegańskiej 1a;

oraz

  • w hali sportowej OSiR Targówek przy ul. Ossowskiego 25;
  • w Białołęckim Ośrodku Sporty przy ul. Strumykowej 21.

Dla wygody osób, które chcą się zaszczepić przeciw COVID-19 od 2 do 31 sierpnia punkty szczepień przy ul. Ossowskiego i Strumykowej są czynne w godz. 7.30-20 siedem dni w tygodniu. 

Szczegółowe informacje o punktach szczepień: zdrowie.um.warszawa.pl/warszawaszczepi