null

Syrenka tańczyłaby bachatę

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Tancerz i tancerka w tanecznych strojach uśmiechają sie do zdjęcia, w tle uczestnicy kursu w tańcu
Autor: Aktywna Warszawa

Gorący taniec na zimne dni to propozycja Aktywnej Warszawy dla mieszkanek i mieszkańców stolicy. Od najbliższego wtorku rozpoczynają się zajęcia Bachata Sensual na Rozbracie. Potem imprezy Zumby na Inflanckiej i kurs Latino na Solcu. To tylko niektóre – taneczne – propozycje w sezonie jesiennym.

Jesień to szczególna pora roku. Dni stają się krótsze, a brak słońca, opady deszczu i zimne powietrze zniechęcają do wychodzenia z domu. Jednak nie są to powody do rezygnacji z aktywności fizycznej. Aktywna Warszawa – stołeczna jednostka sportowa – ma dla mieszkańców wiele propozycji w swoich obiektach w całym mieście.

Bachata na Rozbracie

W przyszłym tygodniu w Ośrodku Rozbrat ruszają zajęcia Bachata Sensual. Bachata to latynoski taniec wywodzący się ze słonecznej Dominikany. Charakteryzuje się prostymi krokami, efektownymi figurami i wyraźnym rytmem. Liczy się w nim synchronizacja i komunikacja między partnerami oparta o zasadę leading&following, czyli w skrócie „partner prowadzi, a partnerka podąża za prowadzeniem”. Muzyka bachatowa jest bardzo zróżnicowana, od spokojnej i romantycznej poprzez dynamiczną, radosną do bardzo energicznej.

Bachata przenikała się z innymi stylami tanecznymi, wzbogacona o nowe elementy zmieniała się w czasie i ewoluowała do popularnej formy jaką jest Bachata Sensual. Charakteryzuje się ona pracą całego ciała, która jest urozmaicona falkami, izolacjami i ruchem bioder. Ponadto pozostawia sporą przestrzeń do improwizowania i dekorowania tańca stylingiem czyli dodatkowymi, nieszablonowymi ruchami rąk wplatanymi w figury i sekwencje kroków.

Tańcząc bachatę można:

  • wzmocnić i uelastycznić ciało,
  • poprawić koordynację,
  • zyskać świadomość ciała i otaczającej go przestrzeni,
  • poznać inne znaczenie słowa “synchronizacja” i „komunikacja”.

Kurs na poziomie dla początkujących poprowadzą instruktorzy Ewa Waszczuk i Damian Ratajczak. Zajęcia startują 24 października, będą odbywać się co wtorek od 18 do 20. Miejsce: sala sportowa ośrodka Aktywnej Warszawy Robrat. Cena za wejście – 20 zł. Ośrodek honoruje (bez dopłat) karty: Benefit Systems (Multisport: Plus, Classic, Light, Student), Medicover Sport, Vanity Style (FitProfit), PZU Sport.

Zumba na basenie i nie tylko

Ośrodek Inflancka zaprasza z kolei na imprezy Zumby – prostego, łatwego do wykonania nie obwarowanego ścisłymi regułami tańca do muzyki. Będą to:

Halloween Zumba, 29 października – zajęcia na sali fitness, wejście normalne 16 zł, ulgowe 14 zł, możliwość wejścia na podstawie kart sportowych. Czas trwania 2 godziny. Start zajęć godz. 17.00. Nie ma zapisów, może wejść do 20 osób.

Aqua Zumba Party, 12 listopada – zajęcia na pływalni krytej. Bilety wstępu zgodne z cennikiem wejścia na pływalnię, czyli normalny 20 zł, normalny z Kartą Warszawiaka 16 zł, ulgowy 16 zł, ulgowy z KW 13 zł. Karty sportowe są honorowane. Czas trwania 2 godziny. Start zajęć godz. 17.00. Nie ma zapisów, może wejść do 20 osób.

Mikołajkowa Zumba 3 grudnia – zajęcia na sali fitness, wejście normalne 16 zł, ulgowe 14 zł, możliwość wejścia na podstawie kart sportowych. Czas trwania 2 godziny. Start zajęć godz. 17.00. Nie ma zapisów, może wejść do 20 osób.

Ponadto Ośrodek Solec zaprasza od 15 listopada na kurs „Latino dla seniorów”.