null

Świętujmy wolność!

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Warsztaty dla dzieci i dorosłych, koncerty oraz otwarcie wystawy plenerowej o Bronisławie Geremku – to tylko niektóre z atrakcji, które zaplanowano na polsko-ukraiński piknik wolności. Wydarzenie odbędzie się 4 czerwca na skwerze ks. Jana Twardowskiego przy Krakowskim Przedmieściu.

4 czerwca to rocznica szczególna. Dom Spotkań z Historią od lat zaprasza do wspólnego świętowania, przypomina wydarzenia z 1989 roku i przygląda się im z różnych perspektyw. W związku z trwającą wojną w Ukrainie trudno o radosny nastrój świętowania, dlatego DSH daje okazję do chwili wytchnienia i zaprasza na polsko-ukraiński piknik wolności.

Przez cały dzień odbywać się będą warsztaty rodzinne i arteterapia prowadzone przez polskie i ukraińskie instruktorki. W ramach zajęć można będzie zrobić z papieru gołąbka pokoju, motankę, poznać tajniki sitodruku i przygotować własną koszulkę lub torbę z symbolem wolności oraz uczestniczyć w improwizacjach ruchowych. Na skwerze pojawią się leżaki, pufy i gry planszowe.

Piknik zakończy się koncertem, na którym wystąpią: Maniucha i Ksawery, Antoni Gralak z projektem YeShe oraz artystki z Ukrainy: Alexandra Malackovska, Olena Shevchenko-Mikhalovska, Kateryna Bezugla i Olena Apchel.

Pełny program pikniku znajduje się na stronie: dsh.waw.pl.