null

Święto wielbicieli gier wideo, planszówek i komiksów

Drukuj otwiera się w nowej karcie
 Widok z góry na halę pełną ludzi

W piątek w Warszawie rozpoczyna się Pixel Heaven Games Festival & More, jeden z największych w Europie i największy w Polsce festiwal gier wideo, planszówek, komiksów i klimatów retro.

Miasto stołeczne Warszawa jest partnerem wydarzenia.

To już 10 edycja festiwalu gromadzącego branżę gamedev czyli twórców gier komputerowych. Chętnie uczestniczą w nim także gracze i osoby, które pamiętają czasy pierwszych komputerów 8/16 bit, miłośnicy komiksów, gier planszowych i klimatów retro z lat 80-tych i 90-tych ubiegłego wieku.

Festiwalowi towarzyszy konkurs dla niezależnych twórców gier wideo - Pixel Awards Europe. Nagrody są przyznawane w kilkunastu kategoriach. Jedną z nich – za najlepszą grę z Warszawy –  wręczy przedstawiciel Ratusza.

Miasto stołeczne Warszawa od wielu lat intensywnie wspiera sektor kreatywny oraz sektor nowych technologii. Od lat angażujemy się też w festiwal Pixel Heaven. Stolica ma dużą szansę stać się hubem branży gier w Europie Środkowo-Wschodniej. Tak m.in. wynika z raportu „Warszawska Branża Gier 2019/2020”, który powstał na zlecenie urzędu – mówi Karolina Zdrodowska,  dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w Urzędzie m.st. Warszawy. – Bardzo zależy nam, aby atrakcyjność naszego miasta jako miejsca przyciągającego twórców gier cały czas rosła. Organizacja w Warszawie znaczącego dla branży gamedev festiwalu przybliża nas do celu.

Uczestnicy festiwalu, podczas trzydniowego wydarzenia będą mogli wziąć udział w wykładach, panelach, szkoleniach, prezentacjach oraz obejrzeć wystawę twórców gier Pixel Expo.

W tegorocznym programie imprezy Pixel Heaven Games Festival & More znalazły się też:

  • wystawa poświęcona propagandzie w polskim komiksie czasów PRL,
  • wystawa fotografii w grach wideo PHOTOMODEBOOK,
  • wystawa „Smoki i Podziemia”,
  • Mistrzostwa Polski w Tetrisie Klasycznym,
  • turnieje w gry na Commodore Amiga oraz Mortal Kombat na prawdziwym automacie arcade,
  • pokazy filmów.

Zwiedzający będą mogli odwiedzić:

  • VR Corner,
  • Retro strefę komputerów i konsol 8/16 bit,
  • Wioskę Komiksów.

Działać będzie też strefa relaksu z ofertą gastronomiczną (foodrucki).

Festiwal rozpoczyna się 10 czerwca w SOHO Warszawa przy ul. Mińskiej 25. Potrwa do 12 czerwca.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej oraz na stronie wydarzenia na Facebooku.