null

Święto warszawskich zwierzaków

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Rudy kot patrzący w obiektyw
W niedzielę na Podzamczu odbędzie się Warszawski Dzień Zwierząt | Autor: Rafał Motyl

W niedzielę, 26 maja, w Multimedialnym Parku Fontann odbędzie się kolejny Warszawski Dzień Zwierząt. Na rodzinnym pikniku wspólnie bawić się będą mieszkańcy stolicy i wszyscy miłośnicy zwierząt. Tegoroczne wydarzenie, które przypada w Dniu Matki, odbywa się pod hasłem „Warszawa dla Matki Natury”.

W tym roku Warszawski Dzień Zwierząt wraca do korzeni i idei przewodniej, która towarzyszyła powstaniu tego przedsięwzięcia. Zaproszeni są wszyscy, którzy dbają o środowisko naturalne oraz starają się zachować harmonię z naturą i wszystkimi jej stworzeniami. Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczna edycja skupiać się będzie przede wszystkim na edukacji m.in. w zakresie opieki weterynaryjnej, sterylizacji, czipowania oraz odpowiedzialnej troski o zwierzęta domowe.

Tegoroczne święto odbędzie się w Multimedialnym Parku Fontann na Podzamczu w godzinach 11:00-17:00. Na wydarzeniu nie zabraknie podopiecznych Schroniska na Paluchu. Na miejscu pojawi się około 150 psów. Warszawski Dzień Zwierząt świętować będą także adoptowane czworonogi z Palucha.

Liczne atrakcje dla uczestników

Na rodzinnym pikniku zaplanowano mnóstwo atrakcji dla uczestników. Będą psie pokazy rally-o, konkursy z nagrodami, loterie oraz kiermasz rzeczy dla zwierząt. Uczestnicy będą mogli poznać techniki udzielania pierwszej pomocy ludziom i zwierzętom, a właściciele psów i kotów bezpłatnie je zaczipują. Trzeba jednak pamiętać o zabraniu książeczki zdrowia swojego pupila oraz własnego dowodu osobistego.

W kociej strefie razem z wolontariuszami będzie można zrobić własnoręcznie matę węchową albo zabawkę dla kota.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci. Dla najmłodszych przyszykowana zostanie specjalna strefa. Zorganizowane zostaną także warsztaty edukacyjne dla uczniów szkół podstawowych z klas 1-8.

Podczas wydarzenia będzie można porozmawiać z wolontariuszami różnych organizacji zajmujących się ochroną zwierząt i dowiedzieć się więcej o ich pracy, a dodatkowo uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. procesu adopcyjnego zwierząt, opieki nad gryzoniami czy kotami wolno żyjącymi.

Organizatorem wydarzenia jest Schronisko na Paluchu im. Jan Lityńskiego. Wśród partnerów – poza miejskimi jednostkami – znalazły się organizacje zajmujące się m.in. kotami, fretkami czy królikami. Pełną listę partnerów oraz informacje o zaplanowanych atrakcjach można znaleźć na Facebooku.