null

Święto książki w Warszawie

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Targi książki w Warszawie. Witalij Biłyj I Sekretarz Ambasady Ukrainy w Polsce przekazuje oficjalne poświadczenie dostarczenia ukraińskich książek do szkolnych bibliotek wiceprezydentce Aldonie Machnowskiej-Górze
Wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra i Witalij Biłyj I Sekretarz Ambasady Ukrainy w Polsce | Autor: Rafał Motyl

Plac Defilad pełen jest stoisk z książkami i atrakcji dla miłośników literatury. Do niedzieli 29 maja potrwa jedno z największych wydarzeń czytelniczych w stolicy – Targi Książki w Warszawie. Wydarzeniu patronuje prezydent m. st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Targi Książki w Warszawie to jedno z najważniejszych wydarzeń w stolicy, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny miasta. Niezmiernie się cieszę, że możemy tak tłumnie spotykać się po tych dwóch latach. Te kilka dni to jest prawdziwe święto kultury i literatury. Zapraszam także do naszego miejskiego stoiska Zaczytana Warszawa, gdzie prezentujmy m.in. książki nominowane do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy – mówiła na otwarciu Targów Książki w Warszawie Aldona Machnowska-Góra, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

Targom Książki w Warszawie od lat towarzyszy rozbudowany program wydarzeń literackich, edukacyjnych i branżowych. Tak jest i tym razem, podczas plenerowej edycji targów, która potrwa do niedzieli 29 maja. Na kilku scenach będą się odbywać spotkania i dyskusje branżowe oraz spotkania z autorkami i autorami.

Tegoroczny program

Na piątek zaplanowano m.in. warsztaty komiksowe z Danielem Chmielewskim, dyskusję na temat polskiego rynku książki oraz spotkanie o norweskiej literaturze dziecięcej. Z kolei w sobotę odbędzie się rozmowa z Remigiuszem Mrozem, kreatywne warsztaty dla dzieci i premiera książki Katarzyny Bondy. Ostatniego dnia będzie można spotkać Mariusza Szczygła przy okazji premiery „Fakty muszą tańczyć” oraz porozmawiać z Anną Gacek o książce „Ekstaz. Lata 90. Początek”.

Odbędzie się także szereg wydarzeń poświęconych Norwegii i tamtejszemu rynkowi wydawniczemu, ponieważ to właśnie ten kraj jest gościem honorowym tegorocznych targów.

Warszawskie stoisko

Miasto zachęca do odwiedzenia warszawskiego stoiska Zaczytana Warszawa, w którym odbywają się wydarzenia specjalne, np. rozmowy o stolicy w literaturze i polskim komiksie, dyskusja o książkach dla dzieci, warsztaty dla najmłodszych. W sobotę, która upłynie pod hasłem „Dzień Reportażu”, ogłoszony zostanie zwycięzca tegorocznej Nagrody Kapuścińskiego, a spotkanie z laureatem odbędzie się w niedzielę o godz. 13:00 na scenie głównej, kilka kroków od stoiska Zaczytanej Warszawy.

Pełny program tegorocznych Targów Książki w Warszawie znajduje się na stronie internetowej: targi-ksiazki22.pl.