null

Świąteczne choinki oddajmy lasom miejskim

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Kolejny rok z rzędu warszawiacy mogą oddać poświąteczne drzewka w doniczkach do ponownego zasadzenia. W ten sposób dajemy im szansę na drugie życie.

Przekazywane choinki powinny być pozbawione świątecznych ozdób. Zebrane iglaki posadzone zostaną w stołecznych lasach. Mieszkańcy mogą przekazywać drzewka w dwie najbliższe soboty:

  • 9 stycznia, godz. 9.00-15.00, Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej, ul. Rydzowa 1,
  • 16 stycznia, godz. 9.00-15.00, główna siedziba Lasów Miejskich – Warszawa, ul. Korkowa 170a.

Zebrane drzewka zostaną zasadzone podczas sprzyjających warunków pogodowych. Szanse na przyjęcie się posadzonych drzewek zależą od ich kondycji, stanu korzeni i tego, jak długo choinki przebywały w ciepłym pomieszczeniu. Iglaki wyhodowane bezpośrednio w doniczkach mają dużą szansę zaadaptowania się do leśnych warunków.

Pozostałe choinki do recyklingu

Mieszkańcy mają dwie opcje do wyboru:

  • mogą zostawić choinkę w wyznaczonym przez administratora nieruchomości miejscu gromadzenia odpadów wielkogabarytowych (odbiór zgodnie z harmonogramem dla danego budynku),
  • zawieźć choinkę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, tzw. PSZOK-u, przy ul. Płytowej 1. Punkt czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. 14.00–20.00 oraz w soboty od godz. 9.00 do 20.00.
zbiorka_choinek_2.jpg
Zobacz galerię (2 zdjęć)
zbiorka_choinek_3_easy-resize.com_.jpg