null

Stypendyści zaproszą do escape roomu

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kobieta i mężczyzna stoją przy stole z dokumentami.

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów wystartuje pokój zagadek zaprojektowany przez stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Odwiedzjący będą mieli okazję poznać tajemnicę ulicy Foksal! Premiera już 18 maja.

Escape room

To nie pierwszy escape room stworzony przez stypendystów. Podczas ostatniej Nocy Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła II ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokój "Sąsiedzka herbatka". Nawet stali bywalcy tego typu atrakcji docenili scenariusz i poziom trudności escpae roomu.

Tym razem stypendyści zainspirowali się historią jednej z bardziej znanych śródmiejskich ulic i postanowili przybliżyć ją warszawiakom. Fabuła escpae roomu nawiąże do tajemnicy ulicy Foksal.

Zapisy do pokoju zagadek odbywać się będą za pośrednictwem formularza, który przed Nocą Muzeów zostanie uruchomiony na stronie centrumjp2.pl.

Stypendia w roku 2024/2025

Jak ubiegać się o stypendium w roku 2024/2025 i wspólnie działać w programie stypendialnym?

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II skierowane są do warszawskich uczniów i studentów, którzy odnoszą sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub są zaangażowani w działania społeczne, a przy tym mają dobre wyniki w nauce.

W roku 2024 stypendia zostaną przyznane już po raz 20 – to jubileuszowa edycja! Dotychczas, w ciągu 19 lat trwania programu, ze stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II skorzystało blisko 10 tys. osób.

Nabór wniosków o stypendia w edycji 2024/2025 prowadzony będzie przez Centrum Myśli Jana Pawła II w następujących terminach:

  • dla uczniów: 21 czerwca – 31 lipca 2024
  • dla studentów: 1 września – 10 października 2024

Stypendia wypłacane są w comiesięcznych ratach, które wynoszą od kilkuset do nawet 1500 zł.

Oprócz wsparcia finansowego stypendyści otrzymują także możliwość udziału w Programie Stypendialnym, który pozwala rozwijać własne talenty i wspólnie realizować projekty adresowane do różnych grup warszawiaków.

Program stypendialny jest współfinansowany ze środków Fundacji BGK im. J.K. Steczkowskiego.

Dziewczynki piszą coś na karteczkach na podłodze.