null

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II – ruszył nabór wniosków dla studentów

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Od 500 do nawet 1500 zł miesięcznie mogą otrzymać studenci warszawskich uczelni wyższych, którzy odnoszą sukcesy artystyczne, naukowe, sportowe lub angażują się społecznie. 1 września Centrum Myśli Jana Pawła II, operator stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, rozpoczął przyjmowanie wniosków stypendialnych od studentów. Przez 17 lat trwania tego programu Warszawa przyznała już łącznie ponad 9000 stypendiów.

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II adresowane są do uczniów oraz studentów uczących się w Warszawie. Ubiegać się o nie mogą młodzi ludzie, którzy w ciągu trzech ostatnich lat osiągali sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażowali się w różnorodne działania społeczne. Dodatkowo muszą spełniać kryteria formalne, czyli wykazać się dobrymi wynikami w nauce (w przypadku studentów średnia ocen nie może być niższa niż 4,0 w przypadku studentów rozpoczynających studia oraz 3,5 w przypadku studentów kolejnych lat studiów), a miesięczny dochód netto na jednego członka ich gospodarstwa domowego nie może przekraczać kwoty 2000 zł.

Nabór wniosków dla studentów (także tegorocznych maturzystów) rozpoczął się 1 września i potrwa do 10 października. Warto jednak nie czekać do ostatniej chwili, ale wcześniej zebrać potrzebną dokumentację, by w ten sposób zwiększyć swoje szanse na uzyskanie stypendium.

Stypendia dla studentów wypłacane są przez dziewięć miesięcy roku akademickiego i mogą wynosić od 500 do nawet 1500 zł. Na uwagę zasługuje fakt, że stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II to nie tylko wsparcie finansowe, ale także autorski program edukacyjny, który umożliwia jego uczestnikom wszechstronny rozwój, stwarza możliwość realizowania własnych pomysłów, pobudza do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie ambitnych celów.

W ramach programu stypendialnego stypendyści mają co roku okazję, by poznać zasady pracy projektowej i zrealizować własne projekty, których efekty stanowią wartość nie tylko dla nich samych, ale także dla warszawiaków – mówi Kinga Świstak, starszy specjalista ds. stypendiów w Centrum Myśli Jana Pawła II. – W tym roku dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się przygotowana przez Alicję i Wojtka wystawa zdjęć pt. „Ciałość”, w której prace wystawili interesujący się fotografią studenci z całej Polski. Projekt miał na celu wzbudzić w widzach refleksję na temat współczesnego podejścia do ciała i budowania relacji z własnym ciałem. Młodsi stypendyści przygotowali dla warszawiaków rodzinną grę miejską pn. „Gra o Wolność”, w której poruszyli tak istotny w obliczu trwającej wojny w Ukrainie temat solidarności – wymienia.

Wszystkie szczegóły na temat przyznawania stypendiów oraz programu stypendialnego Centrum można znaleźć na stronie: stypendiajp2.pl


Partnerem kampanii promocyjnej stypendiów są Koleje Mazowieckie.


Centrum Myśli Jana Pawła II to warszawska instytucja kultury, której zadaniem jest stawianie pytań o kondycję etyczną człowieka w odniesieniu do uniwersalnych wartości: dobra, prawdy i piękna, a także wolności, solidarności i dialogu. Centrum działa w obszarze kultury, nauki, edukacji oraz budowania zaangażowanego i odpowiedzialnego społeczeństwa. W działaniach programowych Centrum Myśli Jana Pawła II korzysta z intelektualnego, duchowego i kulturowego dziedzictwa Karola Wojtyły – Jana Pawła II, wskazując na jego uniwersalny wymiar.