null

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II przyznane

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Zdjęcie. Podróżnik Łukasz Supergan stoi na scenie podczas gali inaugurującej Program stypendialny 2022/2023
Podróżnik Łukasz Supergan zachęca, by realizować swoje marzenia | Autor: Mateusz Ofiara

Ponad 300 uzdolnionych uczniów i studentów zostało uhonorowanych stypendiami m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. 12 grudnia, podczas uroczystej gali inauguracyjnej, stypendyści otrzymali listy gratulacyjne od Prezydenta Warszawy.

Stypendystami w edycji 2022/2023 programu jest 95 uczennic i uczniów szkół podstawowych, 75 szkół ponadpodstawowych oraz 136 studentek i studentów.

Sylwetki stypendystów są bardzo różne. Są wśród nich członkowie projektów naukowych i zespołów badawczych, laureaci olimpiad przedmiotowych, członkowie klubów sportowych, rozwijający się artyści czy zapaleni społecznicy. Niezależnie od tego, co robią, wszystkich ich wyróżnia duża determinacja i zaangażowanie w realizację swoich pasji i talentów – mówi Kinga Świstak, starszy specjalista ds. stypendiów.

Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II trafiają co roku do uczących się na terenie Warszawy uczniów i studentów, którzy osiągają sukcesy artystyczne, naukowe, sportowe lub angażują się społecznie oraz osiągają dobre wyniki w nauce, a dochód netto na członka ich rodziny nie przekracza określonej wysokości. Stypendia wypłacane są w comiesięcznych ratach, które wynoszą od kilkuset do nawet 1500 zł.

Stypendia to nie tylko finansowe wsparcie, które można przeznaczyć na swoje utrzymanie czy rozwój pasji. To także autorski program edukacyjny Centrum Myśli Jana Pawła II, w ramach którego stypendyści mają okazję, by się poznać, nauczyć pracy projektowej i zrealizować wspólne działania. Gra miejska dla warszawiaków pt. „Gra o Wolność”, projekt wzajemnej pomocy w nauce „Podziel się talentem”, czy wolontariat studencki „Inkubator Miłosierdzia” to tylko wybrane z nich.

Stypendyści w ramach programu mogą też realizować autorskie inicjatywy. W 2022 roku poprzez wystawę “Ciałość” stypendyści podjęli refleksję nad podejściem do ciała w przestrzeni publicznej i w mediach społecznościowych. Przygotowali także szkolenie dla warszawskich seniorów, wspierające ich w bezpiecznym poruszaniu się po Internecie.

W tym roku w projektach realizowanych w ramach Programu Stypendialnego chcemy skupić się nie tylko na rozwoju stypendystów, ale także pokazać im, jak dbać o swój własny dobrostan. To zazwyczaj bardzo ambitni, zapracowani młodzi ludzie, dla których ten aspekt pracy nad sobą może okazać się przydatny – zapowiada Urszula Silwon-Bublej, kierownik Działu Stypendialno-Edukacyjnego Centrum Myśli Jana Pawła II.

Nabór wniosków o stypendia prowadzony jest co roku w dwóch terminach: od dnia zakończenia roku szkolnego do 31 lipca dla uczniów oraz od 1 września do 10 października dla studentów.

Zdjęcie. Dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II stoi na scenie podczas gali inaugurującej Program stypendialny 2022/2023
Zobacz galerię (4 zdjęć)
Zdjęcie. Stypendysta śpiewa na scenie podczas gali inaugurującej Program stypendialny 2022/2023
Zdjęcie. Aldona Machnowska-Góra, Zastępczyni Prezydenta Warszawy stoi na scenie podczas gali inaugurującej Program stypendialny 2022/2023
Zdjęcie. Podróżnik Łukasz Supergan stoi na scenie podczas gali inaugurującej Program stypendialny 2022/2023