null

Straż miejska przestrzega mieszkańców przed epidemią

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Straż miejska przestrzega mieszkańców przed epidemią.
Straż miejska przestrzega mieszkańców przed epidemią.

Miasto skierowało ponad 260 patroli straży miejskiej, które w ostatni weekend (27-29 marca) kontrolowały parki, skwery i strefy wypoczynku. Strażnicy przypominali warszawiakom, aby w trosce o bezpieczeństwo unikali tłumów i zgromadzeń.

Wiosenna aura zachęcała do spacerów, dlatego patrole straży miejskiej, od piątku do niedzieli, przeprowadziły łącznie ponad 450 kontroli terenów rekreacyjnych. Strażnicy sprawdzali czy mieszkańcy Warszawy pamiętają o wydanym przez rząd zakazie gromadzenia i zachowaniu bezpiecznych odstępów. Patrole objęły również place zabaw i siłownie plenerowe, z których obecnie nie należy korzystać. Działania prewencyjne objęły także targowiska, bazary i jadłodajnie dla osób, dotkniętych problemem bezdomności.

Strażnicy miejscy nie odnotowali przypadków naruszania rządowych zaleceń wydanych w związku z epidemią koronawirusa. Równolegle z prowadzonymi kontrolami w terenie, z radiowozów straży miejskiej odtworzono w miejscach publicznych 5500 komunikatów o zagrożeniu, z prośbą o niegromadzenie się.

#ZostańwDomu