Na ostatni majowy weekend zaplanowano prawdziwą literacką ucztę w samym sercu Warszawy – Międzynarodowe Targi Książki. Jednym ze stoisk będzie pawilon przygotowany przez miasto, w którym poza ofertą księgarską odbędą się także rozmowy z autorami, spotkania, warsztaty, czytelnicze propozycje dla całej rodziny.
Serdecznie zapraszam wszystkie warszawianki i wszystkich warszawiaków na tegoroczne Międzynarodowe Targi Książki. To niepowtarzalna okazja, żeby spotkać się i porozmawiać ze swoimi ulubionymi autorkami i autorami, a także zaopatrzyć się w ciekawe lektury na letnie wyjazdy. Polecam Państwu szczególnie reportaże nominowane do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego – zachęca do odwiedzenia targów Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy.
Warszawski pawilon
Miłośnicy dobrej literatury powinni odwiedzić stołeczne stoisko (Pawilon 4/A w centralnej części Placu Defilad).
W sobotę 27 maja się spotkanie z Małgorzatą Halber, pisarką, rysowniczką i dziennikarką, twórczynią Bohatera. To rysunkowa postać przypominająca ziemniaka skrzyżowanego z mrówkojadem, która uosabia lęki i kompleksy bliskie każdemu. Małgorzata Halber razem z Magdaleną Kicińską, redaktorką naczelną magazynu opinii Pismo, zastanowią się, jak w czasach nadmiaru być bohaterem.
W niedzielę 28 maja ze swoimi fanami porozmawia Łukasz Orbitowski, który opowie o odkrywaniu i pokonywaniu własnych ograniczeń. Punktem wyjścia do dyskusji będzie ostatnia książka pisarza – „Chodź́ ze mną̨”.
Atrakcje dla rodzin z dziećmi
Na stoisku Warszawy zaplanowano wiele atrakcji dla młodszej grupy czytelników. W piątek 26 maja odbędą się rodzinne warsztaty realizowane przez Muzeum Warszawy, a w sobotę warsztaty detektywistyczne prowadzone przez autorkę serii „Kocia Szajka”, Agatę Romaniuk. W ostatnim dniu targów z najmłodszymi spotkają się Marta Ignerska oraz Marta Lipczyńska-Gil, autorki książki „Ferment w mieście”. Wstęp na warsztaty jest wolny.
Dzień Reportażu
Sobota na Międzynarodowych Targach Książki będzie poświęcona reportażowi. Wieczorem tego dnia okaże się, kto otrzyma tegoroczną Nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego, a wcześniej – w godzinach wczesnopopołudniowych – odbywać się będą spotkania z autorami nominowanych książek.
Pięć finałowych reportaży będzie można kupić w pawilonie m.st. Warszawy, w sprzedaży będą także książki nominowane do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy oraz wiele pozycji varsavianistycznych. Na odwiedzających stołeczny pawilon będzie też czekało specjalne wydawnictwo – Magazyn Nagrody Literackiej, które powstało we współpracy z Muzeum Karykatury.
Pełny program Międzynarodowych Targów Książki znajduje się na stronie: targiksiazkiwarszawa.pl.