null

Startup Jump wspiera przedsiębiorczych uczniów i uczennice

Drukuj otwiera się w nowej karcie
uczennice i uczniowie uczestniczący w projekcie Startup Jump
Startup Jump

Miasto Stołeczne Warszawa zaprasza na konferencję podsumowującą VII edycję projektu Startup Jump. Wydarzenie odbędzie się 8 czerwca w godzinach 12:00-14:00 w Centrum Kreatywności Targowa.

Startup Jump jest miejską inicjatywą, w ramach której uczniowie i uczennice z warszawskich liceów i techników rozwijają najbardziej obecnie poszukiwane na rynku pracy kompetencje: przedsiębiorczość, kreatywność i innowacyjność. Projekt trwa przez cały rok szkolny. Jego uczestnicy i uczestniczki biorą udział w warsztatach oraz spotkaniach z praktykami biznesu, odwiedzają też warszawskie inkubatory, huby biznesowe oraz co-worki.

Konferencja jest przeznaczona przede wszystkim dla uczniów i uczennic szkół średnich oraz nauczycieli. Zachęcamy jednak do udziału w niej także innych, młodych pasjonatów przedsiębiorczości, którzy chcieliby dowiedzieć się jak działa warszawski ekosystem startupowy, poznać ciekawych ludzi i miejsca oraz skorzystać ze wsparcia przy budowaniu i rozwijaniu swojego pomysłu na biznes. Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagane są jedynie zapisy.

Urząd m.st. Warszawy już od kilku lat prowadzi działania, których celem jest aktywizacja młodych warszawiaków i warszawianek pod kątem przedsiębiorczości. Pomagamy im rozwijać zainteresowania związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wiedza, którą nabywają podczas projektów takich, jak Startup Jump oraz nawiązane kontakty pozwalają im w przyszłości lepiej kierować swoją karierą zawodową. Zyskuje na tym również nasze miasto, bo młodzi, zmotywowani, zdolni ludzie przyczyniają się do jego rozwoju gospodarczego – mówi Karolina Zdrodowska, dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w Urzędzie m.st. Warszawy

Uczestnicy konferencji będą mieli okazję spotkać się z uczniami i uczennicami, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji Startup Jump i wysłuchać ich opinii na temat projektu. Swoimi doświadczeniami podzielą się także przedstawiciele m.st. Warszawy, praktycy biznesu oraz reprezentanci warszawskich inkubatorów i co-worków, którzy merytorycznie wspierali młodzież. Opowiedzą jak przebiegał projekt oraz jak wyglądało budowanie przez młodych ludzi ich prototypowych firm w ramach Mistrzostw Startup Jump. W wydarzeniu wezmą też udział m.in. przedstawiciele Krajowej Izby Gospodarczej, SGH, Startup Academy, Brain Embassy, Fundacji IT Girls oraz firmy Revas.

Po konferencji przewidziane jest zwiedzanie Centrum Kreatywności Targowa oraz mieszczącego się tam Fab Lab powered by Orange.

Zapisy na konferencję dla młodzieży oraz nauczycieli z warszawskich liceów oraz techników

Zapisy dla pozostałych uczestników:

Organizatorem projektu Startup Jump jest Urząd m.st. Warszawy.