null

Startuje bezpłatny program dla przedsiębiorczych – Academy_Smolna

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Academy_Smolna#2022

Osoby z Warszawy i okolic, które zamierzają założyć własną działalność gospodarczą oraz warszawscy przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z 665 godzin bezpłatnego doradztwa oraz 100 godzin mentoringu biznesowego. Program prowadzi Urząd m.st. Warszawy we współpracy ze Startup Academy.

Osoby z Warszawy i okolic, które zamierzają założyć własną działalność gospodarczą oraz warszawscy przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z 665 godzin bezpłatnego doradztwa oraz 100 godzin mentoringu biznesowego. Program prowadzi Urząd m.st. Warszawy we współpracy ze Startup Academy.

Academy_Smolna#2022 pomaga przedsiębiorczym osobom pozyskać kompetencje, które przydadzą się w rozwoju działalności gospodarczej i wdrażaniu w życie pomysłów biznesowych. Program oferuje wsparcie wyspecjalizowanych doradców, indywidualne konsultacje pod okiem ekspertów i praktyków biznesu oraz mentoring dla wybranych startupów. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

Zainteresowani mogą wziąć udział w 3 rodzajach doradztwa - biznesowym, księgowym i prawnym. Rejestracja na konsultacje odbywa się za pośrednictwem strony Centrum Przedsiębiorczości Smolna lub na stronie Academy_Smolna#2022.

Ze względu na pandemię spotkania będą odbywać się online, ale organizatorzy nie wykluczają powrotu do formy stacjonarnej w Centrum Przedsiębiorczości Smolna.

Nauczyliśmy się żyć z trudnościami jakie przyniosła nam pandemia, a obecnie mierzymy się z nowymi wyzwaniami związanymi z wojną na Ukrainie. Za pomocą programu chcemy ułatwić warszawskim przedsiębiorcom odnalezienie się w nowej sytuacji. Udzielić wsparcia osobom, które zamierzają założyć i rozwijać swój biznes w stolicy - mówi  Karolina Zdrodowska dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w warszawskim ratuszu.

W tegorocznym programie merytorycznym Academy_Smolna uwzględniliśmy obecne potrzeby przedsiębiorców i osób planujących założenie działalności gospodarczej. Wzięliśmy pod uwagę kontekst zewnętrznych uwarunkowań, z jakimi muszą się teraz mierzyć. Sytuacja zmienia się bardzo szybko, dlatego nie wykluczamy dalszego dostosowywania programu, w tym działań na rzecz   niwelowania barier językowych, które mogą pojawić się  w najbliższej przyszłości – mówi Karolina Piotrowska członkini zarządu Startup Academy.

Nowością w programie są  konsultacje technologiczne dla wybranych startupów, na które zapisy ruszą w czerwcu. Ich celem będzie wsparcie projektów inżynieryjnych opartych o zaawansowane technologie.

W czerwcu rozpocznie się również rekrutacja do programu mentoringowego. Wybrane firmy przez 6 miesięcy będą mogły spotykać się mentorami.

Academy_Smolna#2022 współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa. Program jest jednym z działań pomocowych dla przedsiębiorców oferowanych przez warszawski samorząd w ramach pakietu #WarszawaPomaga Przedsiębiorcom.