null

Śródmiejska Fala Muzyki

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na schodach nad Wisłą siedzą tłumy ludzi, cieszą się słoneczną pogodą
Święto Wisły

W najbliższą niedzielę ponownie atrakcje na Bulwarach Wiślanych. Teatr Muzyczny Roma da koncert najbardziej znanych piosenek w ramach bezpłatnej „Śródmiejskiej Fali Muzyki”. A wieczorem na Festiwalu O! Polskim wystąpią aktorzy, poetki, śpiewaczki, tancerze i akrobatki.

ROMA nad Wisłą

W tym sezonie artyści z Teatru Muzycznego ROMA, specjalnie na tę okazję, zejdą z desek scenicznych i przeniosą swoje występy na letnią scenę nad Wisłą (pomiędzy Mostem Śląsko-Dąbrowskim a Świętokrzyskim). Zagrają najbardziej znane utwory swoich sztandarowych spektakli AIDA, ONCE i Piloci. Przygotowali dla warszawianek i warszawiaków dwa występy – o godzinie 12.00, a następnie 14.00. Będzie to ostatnia okazja by usłyszeć AIDĘ w tym sezonie artystycznym (TM ROMA powróci z tym tytułem dopiero 23 września).

Zanim wszyscy rozjadą się na działki, urlopy i letni wypoczynek, zapraszamy na śródmiejskie bulwary. To jedyna taka okazja, żeby zobaczyć Teatr Muzyczny ROMA i utwory najbardziej znanych spektakli w tak niezwykłej, plażowej scenerii – mówi Aleksander Ferens, burmistrz Dzielnicy Śródmieście.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny. Przestrzeń została zaplanowana w taki sposób, aby spacerowicze mogli swobodnie korzystać z bulwarów i jednocześnie brać udział w Wydarzeniu.

Festiwal O! Polski

Również w niedzielę o godzinie 17.00 na scenach Sopotu, Szczecina, Torunia i Warszawy rozpocznie się Festiwal O! Polski. To występy, które są zbiorem talentów artystycznych z całej Polski i pokazują kulturę w wielu odsłonach.

Na scenach festiwalowych pojawią się aktorzy, poetki, śpiewaczki, rzeźbiarze, malarze, tancerze i akrobatki. W Warszawie będzie można podziwiać ich do godziny 22.00.

Festiwal swoją pierwszą odsłonę miał w 2017 roku na sopockim Monciaku za sprawą Magdaleny Smuki (aktorki Teatru Muzycznego w Gdyni). Tegoroczna edycja odbywa się w czterech miastach, a impreza przyciąga artystów z całego kraju.

Sezon nad Wisłą

Sezon aktywności kulturalnych nad Wisłą ruszył pełną parą. Praktycznie w każdy weekend zarówno na prawym, jak i lewym brzegu rzeki czekają na gości koncerty, występy teatralne, plenerowe projekcje filmowe, zabawy taneczne, czy silence disco. W ramach akcji Warszawski Plażowy i w Pawilonie Edukacji Ekologicznej Kamień w planie są spotkania z muzykami Sinfonii Varsovii. Koncerty i wspólne muzykowanie odbywać się  będą na całym śródmiejskim odcinku warszawskiej Wisły, aż po plażę Żoliborz.

Nad Wisłą przybywa kolejnych wydarzeń sportowych, artystycznych, kulturalnych i rekreacyjnych. Atrakcje czekają zarówno na lądzi,e jak i wodzie. Wracamy tym samym do warszawskich tradycji, tworząc jednocześnie nowoczesną i przyjazną przestrzeń dla każdego. Cieszy nas, że hasło „Kulturalnie nad Wisłą” zyskuje na znaczeniu i buduje pozytywny obraz bulwarów – mówi Jan Piotrowski, pełnomocnik prezydenta Warszawy ds. Wisły.