null

Sprzątanie dostosowane do pogody

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Pracownik służb oczyszczania miasta nocą myje wiatę przystankową przy pomocy wody pod ciśnieniem

Nie ma przerwy od sprzątania. Zarząd Oczyszczania Miasta elastycznie dostosowuje prace porządkowe do warunków pogodowych. Kiedy nie ma śniegu, zamiata chodniki i myje wiaty.

Działania służb porządkowych determinuje nie tylko pora roku, ale i pogoda. Kiedy zimą przychodzi odwilż i temperatura idzie w górę, szufle do odśnieżania chodników zastępują miotły. Na przystankach i chodnikach został piasek, który był używany podczas opadów śniegu i przy zagrożeniu gołoledzią. Zarząd Oczyszczania Miasta ma do uporządkowania teren o powierzchni 3,5 mln mkw. Prace porządkowe, które obejmują także trasy rowerowe, potrwają kilka dni.

Czyste wiaty

Przy dodatnich temperaturach można także prowadzić sprzątanie, do którego potrzebna jest woda. Zarząd Oczyszczania Miasta wytypował do umycia 120 wiat. Czyszczone są nie tylko wszystkie szyby, ale też gabloty, dach, ławki i rozkłady jazdy. Ekipy porządkowe do pracy używają myjek ciśnieniowych.

W ciągłej gotowości

Mimo ustąpienia mrozów i opadów śniegu trwa gotowość służb oczyszczania do działań zimowych. W Centrum Dowodzenia ZOM przez całą dobę monitorowane są prognozy. Jeśli będzie taka potrzeba, Zarząd Oczyszczania Miasta przygotowany jest do natychmiastowego rozpoczęcia działań, obejmujących 1500 km ulic, którymi kursują autobusy miejskie oraz 3,5 mln mkw. terenów dla pieszych.