null

Spotkanie wielkanocne Powstańców Warszawskich

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Spotkanie świąteczne dla weteranów. Seniorzy wygodnie siedzą w fotelach i rozmawiają pracownikami domu, wolontariuszami i przedstawiciele władz m.st. Warszawy.
Powstańcy Warszawscy wspólnie przy świątecznym stole | Autor: Ewelina Lach

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w Domu Powstańców Warszawskich miasto zorganizowało spotkanie świąteczne dla weteranów z 1944 r. Wzięli w nim udział także pracownicy domu, wolontariusze i przedstawiciele władz m.st. Warszawy.

Powstańcy to nasi bohaterowie. Codziennie staramy się im odwdzięczyć za wszystko, co zrobili dla Warszawy. W Domu Powstańców przygotowaliśmy dla nich wielkanocne paczki, żeby umilić im święta. Kochani Powstańcy - dziękujemy Wam za wszystko i życzymy dużo zdrowia i radości! – powiedział prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Powstańcy Warszawscy symbolicznie podzielili się jajkiem oraz spędzili wspólnie czas przy świątecznym stole. W spotkaniu wzięła udział także wiceprezydentka m.st. Warszawy Aldona Machnowska-Góra.

Życzenia pogody ducha i pokoju na świecie, wszystkim zdrowia i radości, życzliwości. Starajmy się doceniać to, co mamy, szanować się nawzajem i obdarzać dobrocią – życzyła zgromadzonym w Domu Powstańca Warszawskiego Aldona Machnowska-Góra.

Dom Powstańców Warszawskich, czyli Dom Dziennego Pobytu dla Weteranów – Żołnierzy Powstania Warszawskiego przy ul. Nowolipie 22 otwarto w 2018 r., jednak ze względu na pandemię Covid-19 jego działalność była ograniczona. Od kilku tygodni miejsce to działa bez ograniczeń. Bohaterowie z 1944 r. każdego dnia mogą liczyć na profesjonalną opiekę i miło spędzony czas, pełen rozmów i życzliwości oraz brać udział w różnego rodzaju wydarzeniach kulturalnych, np. koncertach, czy spotkaniach z artystami.