null

Spotkaj się z Europą w nowym centrum multimedialnym!

Drukuj link otwiera się w nowej karcie
Była premier Ewa Kopacz, prezydent stolicy Rafał Trzaskowski i przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola wspólnie przecinają granatową wstęgę
Ewa Kopacz, Rafał Trzaskowski i Roberta Metsola | Autor: UM Warszawa

Kino 360°, stanowiska multimedialne, strefa gier fabularnych – te i inne atrakcje czekają na odwiedzających warszawskie Biuro Parlamentu Europejskiego. Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola wraz z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim otworzyli tam nowe Centrum Multimedialne Europa Experience – Spotkania z Europą.

Bardzo się cieszę, że gościmy dzisiaj w Warszawie przewodniczącą Parlamentu Europejskiego Robertę Metsolę. Wspólnie z Unią Europejską możemy wprowadzić wiele pozytywnych zmian w naszym kraju i stawić czoła wyzwaniom, które są przed nami – m.in. ociepleniu klimatu, migracjom czy zmieniającemu się rynkowi pracy. Sami nie zdziałamy wiele, a wspólnie osiągniemy sukces – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy. – Zachęcam wszystkich do odwiedzania centrum multimedialnego w samym centrum naszej stolicy! – dodał prezydent Trzaskowski.

Także przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Matsola wspominała o tym, że wspólna Europa jest silniejsza, a Polska jest jej ważnym członkiem.

Jestem zaszczycona, że tu jestem i witam państwa w Europa Experience. Europa to nie tylko wspólnota geograficzna, to zbiór wartości, związanych z europejską kulturą i historią, to nas łączy, a zrozumienie czym jest Europa zmienia wszystko – mówiła Roberta Metsola podczas wizyty w centrum multimedialnym. – Mam nadzieję, że Europa Experience będzie miejscem, gdzie szczególnie młodzi ludzie jeszcze lepiej poznają Unię Europejską – dodała przewodnicząca Metsola.

O centrum multimedialnym

Centra multimedialne Europa Experience znajdują się w wielu miastach w Unii Europejskiej. Można się tam dowiedzieć, jak funkcjonuje wspólnota, jak wpływa na codzienne życie mieszkańców oraz jaki wpływ na jej działanie ma każdy obywatel. Ponadto można wcielić się w rolę europosła, zasiadając w ławach Parlamentu Europejskiego.

Wszystkie wizyty w centrach Europa Experience – Spotkania z Europą są bezpłatne i dostępne w 24 językach urzędowych Unii Europejskiej. Oddział warszawski znajduje się przy ul. Jasnej 14/16A w budynku Biura Parlamentu Europejskiego.

Była premier Ewa Kopacz, prezydent stolicy Rafał Trzaskowski i przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola wspólnie przecinają granatową wstęgę
Zobacz galerię (4 zdjęć />)
Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski i przewodnicząca Parlamentu Europejskiego Roberta Metsola
Wnętrze Europa Experience. W środku odwiedzający placówkę ludzie
Granatowy stół z interaktywnymi ekranami