null

Spotkaj psy z Palucha na Ursynowie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Czarny pies podaje łapę kucającej opiekunce na jednej z alejek spacerowych
Hodor

W najbliższą niedzielę, 17 marca, odbędzie się pierwsza w tym roku odsłona słynnej akcji Adoptuj Warszawiaka. Podopieczni Schroniska na Paluchu pojawią się tym razem na ursynowskim Wzgórzu Trzech Szczytów, czyli terenie popularnej Górki Kazurka. W wydarzeniu weźmie udział około sto psów.

Zainicjowana w 2015 r. przez Schronisko Na Paluchu i wolontariuszy placówki akcja Adoptuj Warszawiaka jest dzisiaj obowiązkowym punktem w kalendarzach mieszkańców stolicy i podwarszawskich miejscowości, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak wygląda proces adopcji bezdomnych zwierząt. Informacje na ten temat będą mogli uzyskać także w niedzielę, od 12:30 do 15:30, na terenach Górki Kazurka. Na miejscu pojawią się lekarz weterynarii oraz pracownicy i wolontariusze stołecznego schroniska.

Co czeka na uczestników akcji?

Adoptuj Warszawiaka to świetna okazja do tego, by poznać czworonogi z Palucha: ich historię, wiek, stan zdrowia oraz potrzeby w zakresie żywienia, leczenia i funkcjonowania w okresie po adopcji. Będzie można posłuchać również o roli kociego i psiego wolontariusza w placówce.

Zwierzęta biorące udział w akcji będą miały możliwość sprawdzenia się na przestrzeni i w warunkach innych niż te, które znają na co dzień ze schroniska. W niedzielę wśród około setki czworonogów będzie można spotkać m.in.:

  • Lukrecję – suczkę, która po wypadku komunikacyjnym porusza się przy pomocy wózka;
  • Hodora – psiego seniora, który trafił do Schroniska na Paluchu w wyniku odbioru interwencyjnego;
  • Ozzy’ego – łagodnego psa, który pomaga w socjalizacji innych czworonogów;
  • Salvadora – uczestnika poprzednich akcji Adoptuj Warszawiaka.

Mieszkający w Warszawie właściciele psów właścicielskich będą mogli bezpłatnie je zaczipować. Opiekunowie muszą pamiętać o zabraniu książeczki zdrowia swojego pupila oraz własnego dowodu osobistego. Coś dla siebie znajdą też miłośnicy mruczków. W kociej strefie razem z wolontariuszkami będzie można zrobić matę węchową.

Akcję można śledzić na profilu schroniska na Facebooku. Również tam będzie można znaleźć informacje o kolejnych akcjach Adoptuj Warszawiaka. Obecnie na nowy dom czeka w Paluchu ponad 600 zwierząt. Informacje o wszystkich z nich można znaleźć na stronie internetowej schroniska.

Czarny pies podaje łapę kucającej opiekunce na jednej z alejek spacerowych
Zobacz galerię (3 zdjęć)
Patrzący w górę pies o czarnej sierści
Pies o jasnej sierści leży na trawie i uśmiecha się podczas głaskania w ucho