null

Sportowo blisko domu do 2025 – ruszyły konsultacje społeczne

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Korzystasz z oferty sportowo-rekreacyjnej w twojej okolicy? A może widzisz potrzebę stworzenia nowej strefy sportowej blisko twojego domu, która zmotywuję cię do aktywności fizycznej? Porozmawiajmy o tym, jak rozwijać Warszawę pod kątem sportowym i rekreacyjnym.

Program SPORTOWO BLISKO DOMU DO 2025 powstał by rozwijać aktywność fizyczną mieszkańców i zachęcać wszystkich do jak najczęstszego uprawiania sportu w wybranej dla siebie formie. Przez ostatnie miesiące trwały prace nad założeniami i obszarami, które zostaną objęte programem. Teraz warszawiacy mogą zgłaszać swoje propozycje i uwagi w ramach konsultacji społecznych, które odbędą się on-line, telefonicznie oraz mailowo.

Zależy nam na tym, aby jak największa liczba warszawiaków spędzała swój wolny czas aktywnie, dlatego chcemy zapewnić im ku temu jak najlepsze warunki, możliwie blisko ich domów, by dotarcie do miejsca przeznaczonego do uprawiania sportu nie stanowiło kolejnej bariery i nie zniechęcało do aktywności fizycznej. Efekty programu SPORTOWO BLISKO DOMU DO 2025 mają służyć dzieciom, dorosłym i seniorom, dlatego spotkajmy się i porozmawiajmy, byśmy mogli jak najlepiej spełnić Państwa oczekiwania – mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy.

Program SPORTOWO BLISKO DOMU DO 2025 został przygotowany przez Fundację Skwer Sportów Miejskich na zlecenie Biura Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy. Przygotowania do programu prowadzone były przez Biuro Sportu i Rekreacji we współpracy z przedstawicielami organizacji pozarządowych w obszarze sportu i rekreacji, radnych m.st. Warszawy, ekspertów reprezentujących uczelnie warszawskie (Uniwersytet Warszawski, Szkoła Główna Handlowa, Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego), przedsiębiorcami specjalizującymi się w projektach dotyczących sportu, rekreacji, komunikacji i reklamy, oraz innymi biurami urzędu, przedstawicielami urzędów dzielnic i jednostek organizacyjnych m.st. Warszawy.

Z projektem programu możesz zapoznać się tutaj: www.konsultacje.um.warszawa.pl/sportowo_blisko_domu

 • Czy działania, które wskazaliśmy w Programie są wystarczające do osiągnięcia zamierzonych celów? Czy powinniśmy je uzupełnić lub przeformułować?
 • Czy nasz pomysł tworzenia i ulepszania stref rekreacyjno-sportowych blisko miejsc zamieszkania w otwartej przestrzeni (np. skwery, podwórka, parki, ciągi komunikacyjne) jest słuszny?
 • Czy otwarcie boisk szkolnych zwiększy Państwa codzienną aktywność fizyczną?
 • Czy informacja o ofercie sportowo-rekreacyjnej na stronie internetowej miasta oraz w ośrodkach sportu i rekreacji i innych instytucjach miejskich w dzielnicach spełni Państwa oczekiwania?
 • Czy zajęcia sportowo-rekreacyjne dla konkretnych grup odbiorców, np. dla kobiet, dla seniorów, dla osób z niepełnosprawnościami zachęcą Państwa do stałej aktywności fizycznej?

W konsultacjach można wziąć udział w następujący sposób:

 1. Podczas spotkania on-line:
 • 14 czerwca 2021 (poniedziałek), godz. 17:00–19:00. Aby skorzystać z tej opcji należy zgłosić się na konsultacje.sport@um.warszawa.pl. Link do spotkania oraz instrukcję prześlemy w mailu zwrotnym.
 1. Podczas dyżurów telefonicznych:

Koordynator programu dostępny jest pod nr tel. 22 443 24 87:

 • 16 czerwca 2021, w godz. 16-19
 • 21 czerwca 2021, w godz. 9-15
 1. Wysyłając uwagi/komentarze do programu na adres: konsultacje.sport@um.warszawa.pl

Zapraszamy do zapoznania się z programem (dokumenty znajdują się na stronie konsultacji) i do kontaktu z nami. Więcej informacji o konsultacjach oraz programie znajdą Państwo na stronie:   http://konsultacje.um.warszawa.pl/jaki_program_sportowo_blisko_domu

Wydarzenie dostępne jest na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/events/587296995577272/