null

Sportowcy z zespołem Downa wyróżnieni przez m.st. Warszawa

Drukuj otwiera się w nowej karcie
grupa sportowców
Autor: fot. Rafał Motyl

Grupa kilkunastu sportowców spotkała się z wiceprezydentką m.st. Warszawy Renatą Kaznowską po tym, jak z Otwartych Mistrzostw Europy dla osób z zespołem Downa wrócili z kilkunastoma medalami.

Wielkie brawa! Jestem pod ogromnym wrażeniem profesjonalizmu oraz sportowej postawy, która zaowocowała takimi wynikami. To wszystko nie byłoby możliwe gdyby nie również ciężka praca trenerów i rodziców naszych reprezentantów. Bardzo dziękuję. Życzę dalszych sukcesów i trzymam mocno kciuki – powiedziała w trakcie spotkania ze sportowcami Renata Kaznowska, wiceprezydent m.st. Warszawy.

12 zawodników, którzy reprezentowali m.st. Warszawa i Polskę podczas Otwartych Mistrzostw Europy dla osób z zespołem Downa we włoskiej miejscowości Ferrara przywiozło do Warszawy z medalami zdobytymi w takich dyscyplinach jak: lekkoatletyka, rzut oszczepem, pływanie, judo, pływanie synchroniczne, co przełożyło się na trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Warszawscy zawodnicy, biorący udział w Mistrzostwach, zachwycili sportową i waleczną postawą, a doskonałe przygotowanie do zawodów to efekt ciężkiej pracy ich samych i ich trenerów.

Otwarte Mistrzostwa Europy dla osób z zespołem Downa to multidyscyplinarne wydarzenie organizowane przez organizację wspierającą wyczynowe uprawianie sportu wśród osób z zespołem Downa – Sports Union For Athletes With Down Syndrome. W wydarzeniu wzięło udział ponad 400 zawodników z 17 krajów. Polskę reprezentowała 28-osobowa drużyna, w tym 12 zawodników z Warszawy.