null

Sport i edukacja dla całej rodziny

Drukuj otwiera się w nowej karcie

Już w kwietniu rusza Leśna Triada Biegowa – cykl imprez sportowych o charakterze rodzinnym, organizowany przez Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa i Lasy Miejskie-Warszawa. Pierwsze wydarzenie odbędzie się 13 kwietnia w Lesie Sobieskiego w Dzielnicy Wawer.

We wtorek, 2 kwietnia, o godz. 12:00 ruszają zapisy na Leśną Triadę Biegową "Szlak Wiosny". Impreza, która odbędzie się 13 kwietnia w Lesie Sobieskiego ma charakter bezpłatny. Jest to połączenie sportowej rywalizacji z edukacją dla całych rodzin.

Drugą imprezę cyklu, „Szlak lata”, zaplanowano na 15 czerwca w Lesie Kabackim, a trzecią, „Szlak jesieni”, na 7 września w Lesie Bielańskim. Podczas każdego z trzech wydarzeń zorganizowane zostaną biegi i spacery nordic walking dla młodzieży i dorosłych na dystansie 5 km oraz biegi na 500 m i 1000 m dla dzieci. Dodatkowo zaplanowano warsztaty edukacyjne oraz zabawy i gry plenerowe dla rodzin i dzieci.

Udział w Leśnej Triadzie Biegowej jest bezpłatny, ale obowiązuje wcześniejsza rejestracja do startu w biegach i spacerze na 5 km. Start zapisów do pierwszej imprezy nastąpi 2 kwietnia, link do formularza zapisów zostanie zamieszczony na stronie Aktywnej Warszawy. Rejestracja na biegi dzieci będzie się odbywać bezpośrednio przed każdą z imprez w biurze zawodów.

W związku z tym, że ostatnie zapisy zakończyły się w przeciągu kilka godzin, zwiększono liczbę uczestników do 600. Więcej informacji znaleźć można na stronie Aktywnej Warszawy.

Zobacz galerię (3 zdjęć)