null

Spis powszechny: Warszawa uruchamia „punkty ostatniej szansy”

Drukuj otwiera się w nowej karcie
logotyp

Już jutro ostatni dzień na wypełnienie obowiązku spisowego w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021. W związku z tym Warszawa wydłuża godziny pracy punktów spisowych w dzielnicach Wola i Praga-Północ do godz. 20:00. To ostatnia szansa na bezpośredni udział w spisie dla mieszkańców, którzy do tej pory nie mogli dopełnić obowiązku.

30 września w Delegaturach Biura Administracji i Spraw Obywatelskich na Woli przy al. Solidarności 90 oraz Pradze-Północ przy ul. Księdza Ignacego Kłopotowskiego 15 zostaną wydłużone godziny pracy do 20.00. To ostatni dzień, w którym można wypełnić ustawowy obowiązek, dlatego stolica wybrała centralnie umiejscowione dzielnice po jednej i drugiej stronie Wisły. Pozostałe punkty spisowe w Warszawie będą czynne jutro we wszystkich urzędach dzielnic (w dzielnicy Śródmieście przy ul. Kruczkowskiego 2) w godzinach 8.00 - 16.00. Ich wykaz jest dostępny na stronie BIP Urzędu m.st. Warszawy. Aby uniknąć kolejek, można wypełnić obowiązek spisowy przez internet, korzystając z aplikacji spisowej na stronie internetowej Narodowego Spisu Powszechnego lub telefonicznie przez infolinię 22 279 99 99.

Narodowy Spis Powszechny 2021 trwa od początku kwietnia i zakończy się 30 września. Służy zebraniu informacji o liczbie ludności, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o stanie mieszkań i budynków. Pozyskane w ten sposób informacje są później wykorzystywane do opracowań, zestawień i analiz statystycznych, na podstawie których  w spisie danych będą dzielone środki finansowe i podejmowane decyzje dotyczące dostosowania usług publicznych do potrzeb lokalnych społeczności – m.in. w zakresie infrastruktury i opieki zdrowotnej, edukacji przedszkolnej i szkolnej, działalności placówek bibliotecznych, transportu, uruchamiania programów wsparcia dla bezrobotnych, osób starszych czy wykluczonych cyfrowo.