null

Spędź aktywnie ferie w Warszawie

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Na zdjęciu widoczny zaśnieżony dach teatru Guliwer przy wejściu głównym. Elewacja budynku w kolorach: żółty, czerwony i niebieski.
Teatr Guliwer w Warszawie

Z myślą o dzieciach i młodzieży Warszawa przygotowała bogatą ofertę bezpłatnych atrakcji. Podczas ferii zimowych będzie można m.in. podszlifować łyżwiarski styl oraz wziąć udział w wielu kulturalnych wydarzeniach. Zimowa Warszawa dostarczy w tym roku multum atrakcji - dla duszy i dla ciała.

Spektakle, warsztaty, spotkania z ciekawymi gośćmi, wspólne zwiedzanie wystaw, spacery – stołeczne instytucje kultury mają, jak zwykle, wiele interesujących propozycji dla spędzających zimowe ferie w Warszawie. Dla młodych widzów zaplanowany jest bogaty program kulturalny, zorganizowany przez Teatr Baj, Teatr Guliwer, Teatr Lalka oraz Muzeum Warszawy.

Teatr Baj

Ferie w Baju rozpocznie bestsellerowy spektakl „Niesamowite przygody Skarpetek” Justyny Bednarek w reż. Roberta Jarosza. Przedstawienie przenosi w świat wyobraźni, zabawy i pięknych, kolorowych historii. W repertuarze także „Piotruś Pan i Wendy”, „Pinokio”, a także coś dla najmłodszych – spektakle „Ciałogranie” i „Książeczka”. Dla fanów lalek, rekwizytów, historii i dla wszystkich ciekawych świata, Teatr Baj otworzy swoją Galerię Lalek i zaprosi na jej zwiedzanie z kustoszem Łukaszem Kuczyńskim. W planie są też specjalne spotkania z aktorami – po wszystkich spektaklach odbywających się podczas ferii na Dużej Scenie.

Teatr Guliwer

W Teatrze Guliwer na stołecznym Mokotowie ferie zimowe odbędą się pod znakiem baśni Hansa Christiana Andersena. Młoda publiczność zobaczy „Calineczkę” i „Brzydkie kaczątko” – klasyczne adaptacje najpiękniejszej literatury dla dzieci. W ferie pojawi się też najnowsza produkcja muzyczna, czyli „Kosmiczny pokój” Magdy Mrozińskiej w reżyserii Kateryny Lukianenko. Tekst scenariusza współtworzyła wielokulturowa grupa dzieci w ramach projektu #Połączeni. Wszystkie spektakle pokazywane w ferie poprzedzone będą etiudą edukacyjną. Publiczność będzie miała okazję poznać teatralne sekrety, dowiedzieć się, czym jest animacja i kto wchodzi w skład zespołu teatralnego. 

Teatr Lalka

Spektakle, warsztaty i zwiedzanie teatru zza kulis – to wszystko czeka najmłodszych w Teatrze Lalka. W czasie ferii można będzie obejrzeć m.in. kameralne Klechdy sezamowe Bolesława Leśmiana w reżyserii Anety Jucejko-Pałęckiej – „Baśń o Alibabie i 40 zbójcach”, „Baśń o Aladynie i o lampie cudownej” – czy najnowszą premierę „O dwóch takich, co ukradli księżyc” w reżyserii Jarosława Kiliana. Podczas warsztatów "Ele-mele-dudki teatrzyk malutki" będzie można wykonać dekorację i lalkę teatralną. Nieco starsze dzieci (6+) będą mogły wziąć udział w zajęciach "Invisible_Animals, czyli Niewidoczne zwierzęta" i poznać historie zagrożonych gatunków zwierząt.

Muzeum Warszawy

„Poznajcie historię miasta, zwiedzając tajemnicze zakątki naszych kamienic” – zachęca Muzeum Warszawy, zapraszając na ciekawe aktywności podczas zimowych ferii. Dzieci i towarzyszący im dorośli otrzymają karty Poszukiwaczy rzeczy, które poprowadzą  przez wystawę Rzeczy warszawskie. („Zachwyćcie się wspaniałymi przedmiotami, opowiadającymi o historii miasta i jego mieszkańców”). Dzieci i młodzież mogą też wybrać się na wystawę czasową „Moi Ver”, a podczas zajęć jej towarzyszących np. wykonać własny fotobook. Dla osób, które lubią spędzać czas na zewnątrz, w ferie odbędą się spacery pod hasłem „Warszawskie świętowanie”.

Sportowa Warszawa

W tym roku Stołeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa zaprasza najmłodszych mieszkańców do aktywnego spędzenia Zimy w Mieście. W ośrodkach Aktywnej Warszawy na uczniów czekają pływalnie, boiska, sale sportowe, korty tenisowe oraz lodowiska.

W Ośrodku „Solec” (ul. Solec 71) uczniowie będą mieli okazję gry w siatkówkę, koszykówkę, badmintona. Grupy z opiekunami będą mogły skorzystać z Ośrodka „Polonia” (ul. Konwiktorska 6) gdzie udostępniona będzie również sala do gier zespołowych.

Warszawscy uczniowie będą mogli korzystać bezpłatnie z basenu i pływania rekreacyjnego w Ośrodkach „Namysłowska” (ul. Namysłowska 8), „Grzybowska” (ul. Grzybowska 35A), „Inflancka” (ul. Inflancka 8), „Polonia” (ul. Konwiktorska 6) oraz „Rozbrat” (ul. Rozbrat 26).

Sporty zimowe w mieście

W Ośrodku „Szczęśliwice” (ul. Drawska 22), w dni powszednie dzieci i młodzież będą mieli okazję rozwijać umiejętności jazdy na nartach, a także deskach snowboardowych. Na Torze Łyżwiarskim „Stegny” (ul. Inspektowa 1), od poniedziałku do piątku, najmłodsi mieszkańcy oraz młodzież będą mieli możliwość jazdy rekreacyjnej na łyżwach Wszystkich fanów łyżwiarskich ósemek, piruetów i innych figur zapraszamy na lodowisko do Ośrodka „Moczydło” (ul. Górczewska 69/73).

Aktywności sportowe będą dostępne w dniach od 15-28 stycznia 2024r., od poniedziałku do piątku. Więcej informacji odnośnie programu bezpłatnych atrakcji znajduje się na stronie Aktywnej Warszawy.