null

Spacery po warszawskich lasach

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Fragment powalonego drzewa w Lesie Bielańskim. Na pniu wyryte inicjały

Już jutro odbędą się kolejne wędrówki organizowane po warszawskich terenach leśnych. Tym razem poza Lasem Bielańskim wspólnie z przewodnikiem będzie można odwiedzić również Las Kabacki. Organizatorem obu wydarzeń są Lasy Miejskie – Warszawa.

Spacer po Lesie Bielańskim

To kolejna odsłona spaceru w ramach cyklu „Razem dla Lasu Bielańskiego – wspólnie sprzątamy las!”. Najbliższe spotkanie poprowadzi ornitolog, Rober Lasecki. Uczestnicy wycieczki posłuchają o leśnych ptakach i ich wędrówkach, dowiedzą się też co w nich pomaga, a co przeszkadza. Wydarzenie połączone jest ze sprzątaniem terenu leśnego – każdy z uczestników otrzyma rękawiczki i worki na śmieci, a po spacerze także drobny upominek.

W spacerze mogą wziąć udział osoby dorosłe, które wcześniej zarejestrują się online na stronie Lasów Miejskich. Liczba miejsc jest ograniczona. Wędrówka rozpocznie się o godzinie 11 przy skrzyżowaniu ul. Dewajtis i Marymonckiej.

Wizyta w Lesie Kabackim

Tego samego dnia warszawskie Lasy Miejskie zapraszają też na spacer z botanikiem po Lesie Kabackim. Przewodnik, Artur Obidziński, odpowie uczestnikom na pytanie czy rośliny tworzą grupy społeczne, a także opowie o tym, jak dynamicznie zmienia się las i jak funkcjonuje pod presją dużego miasta.

Na wydarzenie również obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie Lasów Miejskich. Spacer rozpoczyna się o godzinie 11 przy Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej przy ul. Rydzowej 1A.