null

Sobotnie zgromadzenia – zamknięcia ulic i zmiany w komunikacji

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Panorama centrum Warszawy z rondem Dmowskiego
Autor: Marcin Klimaczak / UM Warszawa

W sobotę, 24 lutego, miną dwa lata od rozpoczęcia rosyjskiej agresji na Ukrainę. W Warszawie zaplanowano kilka zgromadzeń publicznych, które będą związane z tą tragiczną rocznicą – większość w Śródmieściu. Tego dnia w stolicy odbędą się też inne przemarsze i zgromadzenia. Dla zapewnienia bezpieczeństwa policja może zdecydować o zamknięciu ulic, gdzie gromadzić się będą ich uczestnicy. W takiej sytuacji autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego zostaną skierowane na trasy objazdowe.

Kilka z zaplanowanych na sobotę, 24 lutego, zgromadzeń publicznych – z uwagi na trasę bądź zapowiadaną liczbę uczestników – może wywołać utrudnienia w ruchu, a także kursowaniu komunikacji miejskiej.

Pierwsze odbędzie się w godzinach 6:00-14:00 przy ulicy Belwederskiej, od numeru 46 do 52, czyli vis-à-vis Ambasady Federacji Rosyjskiej.

Kolejne zgromadzenie będzie połączone z przemarszem. Rozpocznie się o godzinie 12:00 przed pomnikiem Witosa na placu Trzech Krzyży, a stamtąd uczestnicy przejdą Traktem Królewskim na plac Zamkowy. Zgromadzenie ma się zakończyć około godziny 17:30.

Uczestnicy kolejnego przemarszu – na znacznie dłuższej trasie – w samo południe spotkają się przy ulicy Fieldorfa „Nila” 1. Następnie planowany jest przemarsz ulicami: Fieldorfa „Nila”, Wałem Miedzeszyńskim, przez most Łazienkowski, Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykola, Szucha, przez plac Unii Lubelskiej, Boya-Żeleńskiego, Stefana Batorego, Wiśniową, Rakowiecką przed budynek przy ulicy Rakowieckiej 49. Organizatorzy przewidują, że zgromadzenie skończy się około godziny 16:00.

Od godziny 14:00 do 15:00 zarejestrowane zostało stacjonarne zgromadzenie przed Ambasadą Federacji Rosyjskiej, przy ulicy Belwederskiej 49.

W tym samym miejscu, o godzinie 16:00, rozpocznie się kolejne zgromadzenie. Uczestnicy planują także przemarsz na trasie: Belwederska, Aleje Ujazdowskie, Piękna, Wiejska przed gmach Sejmu RP (przy ulicy Wiejskiej 4/6/8). Wydarzenie potrwa do godziny 22:00.

Policjanci mogą zdecydować o zamknięciu dla ruchu poszczególnych ulic. W takiej sytuacji instruktorzy nadzoru ruchu będą kierowali autobusy komunikacji miejskiej na trasy objazdowe przebiegające najbliższymi przejezdnymi ulicami. Zmienionymi trasami będą poruszały się autobusy linii: 107, 116 ,118, 119, 131, 159, 166, 167, 168, 180, 222 oraz 503.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.