null

Śmieciarka MPO dla ukraińskiej gminy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Widok z przodu na pomarańczową śmieciarkę z otwartymi drzwiami z jednej strony.
Wyremontowany pojazd dla ukraińskiej gminy

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w m.st. Warszawie gruntownie odrestaurowało jedną ze swoich śmieciarek. Naprawiony pojazd został dziś przekazany ukraińskiej gminie Wyhoda, która w pierwszym okresie wojny przyjęła mieszkańców ze wschodniej części kraju.

W połowie 2022 r. Mykoła Matsalak, wójt Wyhodskiej Zjednoczonej Wspólnoty Terytorialnej, zwrócił się do warszawskiego MPO z prośbą o wsparcie w kwestii odbioru i transportu odpadów komunalnych. W związku z trwającą wojną do gminy w ciągu trzech miesięcy przybyło ponad 2200 osób, w tym blisko 400 dzieci. Odbiór odpadów stał się, i wciąż pozostaje, palącym problemem na tym terenie. Dlatego przedstawiciele gminy zwrócili się o pomoc do m.st. Warszawa.

Dużym wyzwaniem dla spółki był wybór i przygotowanie jednego z pojazdów do dalszej służby w Ukrainie. Możliwość wsparcia naszych sąsiadów traktujemy jako obowiązek i wyższą konieczność. Przekazaliśmy śmieciarkę marki Mercedes Atego, która jeszcze w tym roku odbierała odpady z warszawskich ulic. Pracownicy MPO dołożyli wszelkich starań podczas remontu, aby samochód działał bez zarzutu – mówił Zdzisław Gawlik, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w m.st. Warszawa.

Jesteśmy wzruszeni i bardzo wdzięczni naszym przyjaciołom z MPO Warszawa. Ta śmieciarka ma dla nas wartość bezcenną, pomoże w codziennej pracy i pozwoli zadbać o komfort mieszkańców naszej gminy. Dziękujemy z całego serca za to ogromne wsparcie – mówiła Switlana Jabiak, sekretarz Rady z Wyhodskiej Zjednoczonej Wspólnoty Terytorialnej.

Pracownicy warsztatu MPO Warszawa przy ul. Kopijników dokonali wcześniej dokładnego rozpoznania, diagnozując stan techniczny Mercedesa. Najwięcej pracy włożono w renowację zawieszenia pojazdu. Po wymianie niezbędnych elementów ponownie je zabezpieczono i pomalowano. Uszczelniono silnik, układ olejowy, chłodniczy oraz wydechowy. Pracownicy wymienili również wszystkie płyny i oleje oraz naprawili całą instalację elektryczną samochodu i zabudowy. Naprawa pojazdu trwała 5 tygodni. 

Pracownicy warsztatów MPO pomagają Ukrainie

Mercedes Atego to niejedyny samochód, który mechanicy MPO wyremontowali dla Ukrainy. W pierwszej połowie roku pracownicy spółki z warsztatu przy ul. Tatarskiej naprawili ambulans neonatologiczny, który został przekazany Fundacji Wsparcia Ratownictwa RK. Dziś służy dzieciom potrzebującym transportu w celu udzielenia pomocy medycznej.