null

Skrzyżowanie na granicy Bielan i Izabelina do przebudowy

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Wizualizacja nowoczesnego skrzyżowania ul. Estrady na Bielanach. Piesi, pojazdy i zieleń.
Wizualizacja planowanego skrzyżowania. | Autor: SZRM Warszawa

Położone na granicy Warszawy i Izabelina skrzyżowanie ul. Arkuszowej i Estrady z ul. 3 Maja zostanie zmodernizowane. Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta ogłosił właśnie przetarg na wykonawcę prac budowlanych. Oferty można składać do 16 sierpnia. Przebudowa skrzyżowania potrwa rok.

Skrzyżowanie bielańskich ulic Arkuszowej i Estrady z ul. 3 Maja w Mościskach wymaga nowych rozwiązań, które poprawią płynność ruchu i podniosą bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi.

W ramach zaplanowanych prac na skrzyżowaniu przebudowane zostaną jezdnie i pojawią się na nich dodatkowe pasy do skrętu. Wybudowane będą też chodniki i przystanek autobusowy. Droga zyska nowe odwodnienie i oświetlenie. Przebudowa obejmie również sygnalizację świetlną, infrastrukturę teletechniczną, wodociąg, sieć elektroenergetyczną oraz gazową.

Ze wsparciem Izabelina

Warunki finansowe i formalne związane z realizacją inwestycji określone zostały w porozumieniach z lat 2019 i 2022 – zawartych pomiędzy m.st. Warszawą, samorządem województwa mazowieckiego i gminą Izabelin. Projekt przebudowy skrzyżowania zapewniła gmina Izabelin.

Rozbudowa najważniejszego skrzyżowania dla Gminy Izabelin usprawni komunikację zarówno do, jak i z Warszawy. Dla nas, mieszkańców Izabelina jest to „brama” do stolicy, gdzie większość z nas pracuje. Ma to znaczenie również dla mieszkańców Warszawy – licznie odwiedzających Puszczę Kampinoską – mówi Dorota Zmarzlak, wójt gminy Izabelin. – Współpraca przy tym projekcie pomiędzy samorządami województwa mazowieckiego, Warszawą i Izabelinem to doskonały przykład dobrego współdziałania dla poprawy jakości życia mieszkańców – dodaje Dorota Zmarzlak.

Po uzyskaniu decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta ogłosił przetarg na wykonawcę robót budowlanych.

Firmy zainteresowane złożeniem oferty mają na to czas do 16 sierpnia. Prace związane z przebudową drogi potrwają rok od podpisania umowy z wybranym w przetargu wykonawcą.