null

Sinfonia Varsovia na Poniatówce

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Z prawej strony muzyk z ogromną tubą, w tle trzech innych muzyków

W wakacyjne soboty – 30 lipca, 20 sierpnia i 3 września – na plaży Poniatówka (praski brzeg Wisły) Sinfonia Varsovia przygotowała koncerty-animacje. Każdy występ rozpocznie się o godz. 16:00 i potrwa ok. 45 minut. Spotkania będą w pełni akustyczne, bezpłatne i skierowane do wszystkich bez względu na wiek i preferencje muzyczne.

Podczas koncertu prowadzonego przez animatorkę Natalię Leszczyńską zostaną zaprezentowane dwa najgłośniejsze instrumenty w orkiestrze, jednocześnie skrajnie różniące się wyglądem– flet piccolo zwany pikuliną i tuba czyli słoń i myszka orkiestry symfonicznej. Każdy z grających muzyków (Hanna Turonek i Krzysztof Mucha) ukaże najpierw możliwości swojego instrumentu (funk na tubie!), by następnie muzykować wspólnie.

 

 

Sinfonia Varsovia, jedna z najlepszych orkiestr symfonicznych w Polsce, od kilkunastu lat ma swoją siedzibę na warszawskim Kamionku. Od roku 2021 roku jest jeszcze silniej obecna po prawej stronie Wisły poprzez współpracę z Dzielnicą Wisła i wspólnie realizowane projekty na praskim brzegu. W roku ubiegłym Kwartet puzonowy Sinfonii Varsovii występował na dachu pływającej barki, dając krótkie koncerty na rzece, których można było posłuchać z bulwarów i plaż.

W tym roku Sinfonia Varsovia obecna jest przy pomniku Syreny na bulwarze Bohdana Grzymały-Siedleckiego, gdzie do 2 października 2022 prezentowana jest plenerowa wystawa w skali czynna codziennie w godzinach 9–21. Znajduje się tam makieta budowanej właśnie na Pradze nowoczesnej sali koncertowej, która będzie siedzibą orkiestry.

Więcej szczegółów w wydarzeniu na Facebooku.