null

Siatkarki zagrają nad Wisłą

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Piaszczyste boisko do siatkówki plażowej, z tyłu kibice na trybunach

Najlepsze teamy w siatkówce plażowej wystąpią od 22 do 25 sierpnia w Warszawie. Po raz drugi w historii stolica gości turniej PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Wstęp na trybuny Monta Beach Volley Club będzie bezpłatny.

O zwycięstwo w letnich mistrzostwach Polskiej Ligi Siatkówki zagrają siatkarki wszystkich dwunastu klubów TAURON Ligi oraz trzech z pierwszej ligi. Drużyny w tej formule liczą cztery osoby.

Tytułu najlepszej siatkarskiej drużyny kobiet na plaży bronić będzie ekipa #VolleyWrocław. W sumie na nadwiślańskiej plaży pokaże się piętnaście drużyn z najmocniejszymi polskimi ekipami – Grupą Azoty Chemikiem Police, Developresem BELLA DOLINA Rzeszów, ŁKS Commercecon Łódź i Grotem Budowlanymi Łódź.

Mieszkanki i mieszkańcy Warszawy lubią siatkówkę, często można zobaczyć osoby odbijające piłkę na stołecznych plażach. Cieszę się, że w Dzielnicy Wisła będziemy mogli kibicować najlepszym zawodniczkom w Polsce. Siatkówka plażowa to niezwykle widowiskowa dyscyplina sportu, a taki turniej z pewnością będzie bardzo inspirujący dla aktywnych warszawiaków – mówi wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska.

W Warszawie zagraliśmy w trakcie pierwszej edycji rozgrywek PreZero Grand Prix PLS, gdy odmrażaliśmy siatkówkę po tym, jak w marcu 2020 roku wszystkie rozgrywki zostały przerwane z powodu pandemii COVID-19. Z wielką radością wracamy do Warszawy, gdzie w tym roku o medale naszych letnich rozgrywek zagrają siatkarki – mówi Artur Popko, prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A.

W poprzedniej edycji żeńskiego turnieju – rozgrywanej w Gdańsku – triumfował #VolleyWrocław, który w finale pokonał LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Wszystkie te zespoły zaprezentują się również kibicom w Warszawie. Turniej rozgrywany będzie systemem brazylijskim, dwie porażki eliminują z dalszej gry.

Pierwszego dnia rywalizacja w Monta Beach Volley Club rozpocznie się o godz. 9.00, a kibice do godz. 19.00 kolejno zobaczą mecze Ił Capital Legionovii Legionowo z #Volley Wrocław, LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki z Polskimi Przetworami Pałacem Bydgoszcz, BKS BOSTIK Bielsko-Biała z Grupą Azoty Chemikiem Police, E.LECLERC MOYA Radomki Radom z Energą MKS Kalisz, Grota Budowlanych Łódź z UNI Opole, Grupy Azoty ANS Tarnów z Developresem BELLA DOLINA Rzeszów i SAN-Pajdy Jarosław z ŁKS Commercecon Łódź. Wolny los w pierwszej rundzie wylosowała ekipa Trans-Ann Płomień Sosnowiec. We wtorek i środę drużyny rywalizować będą w tych samych godzinach, a w czwartek drużyny pojawią się nad Wisłą o godz. 11.00. Wielki finał zaplanowano na godz. 17.15.

Wstęp na turniej i do strefy kibica w Warszawie będzie bezpłatny, a stolica ma tytuł miasta-gospodarza. Monta Beach Volley Club mieści się przy ulicy Zaruskiego – na bulwarach Wiślanych w rejonie mostu Łazienkowskiego.

Sprawdź lokalizację na mapie