null

Sezon na remonty

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Nowy autobus elektryczny w kolorach żółtym i czerwonym

Trwający sezon urlopowy często jest wykorzystywany przez warszawskich drogowców i transportowców do niezbędnych remontów. Także w najbliższych dniach zaplanowano frezowanie ulic czy wymianę elementów infrastruktury technicznej. W związku z pracami wprowadzone zostaną objazdy, a pojazdy Warszawskiego Transportu Publicznego będą kursować zmienionymi trasami.

Ruszają prace na ul. Sławka

Ulica Walerego Sławka idzie do remontu. Roboty na odcinku od ul. Wapowskiego do Dzieci Warszawy rozpoczną się w czwartek, 7 lipca. Drogowcy z ZDM nie tylko gruntownie wyremontują ulicę, ale zadbają również o miejsca parkingowe, chodniki i bezpieczne przejścia dla pieszych. Przejezdność ulicy zostanie przywrócona z końcem wakacji, ale do końca października będą jeszcze trwały prace związane z chodnikami. W czasie robót autobusy linii 129, 177, 187, 191, 401, 517, N35 i N85 będą kursowały trasami objazdowymi. Więcej informacji na temat remontu na miejskiej stronie Infoulice.

Weekendowy remont torowiska na ul. Słowackiego

Od 8 do 10 lipca warszawscy tramwajarze wymienią zwrotnice i wyremontują torowisko na przejeździe przez jezdnię u zbiegu ulic Słowackiego i Popiełuszki, po stronie ul. Gdańskiej. W związku z pracami tramwaje nie będą jeździły ulicą Słowackiego na odcinku między pl. Wilsona a metrem Marymont oraz ulicą Popiełuszki od pl. Grunwaldzkiego do Słowackiego. Dodatkowo prace będą wymagały wygrodzenia fragmentu ul. Gdańskiej, a to będzie oznaczać brak przejazdu tą ulicą do Słowackiego i Popiełuszki. Dodatkowe informacje na temat proponowanych objazdów można znaleźć na portalu Infoulice.

Przed nami frezowanie Doliny Służewieckiej

Także w weekend, warszawscy drogowcy wyremontują prawy pas Doliny Służewieckiej, od al. Wilanowskiej do ul. Rodowicza „Anody”. Jadącym w kierunku ul. Puławskiej do dyspozycji pozostanie jeden pas ruchu – środkowy także zostanie wygrodzony. Taka organizacja ruchu spowoduje, że u zbiegu Doliny Służewieckiej i Nowoursynowskiej wyłączone zostaną wszystkie relacje skrętne, a przez skrzyżowanie będzie można pojechać wyłącznie prosto. Autobusy linii 148, 166, 189, 317, 402, N33, N50 i N83 będą kursowały objazdami. Roboty rozpoczną się w piątek, 8 lipca, wieczorem i potrwają do poniedziałku, 11 lipca, do rana. Ze szczegółami dotyczącymi objazdów w czasie tego remontu można zapoznać się na stronie Infoulice.

Nowe torowisko na ul. Kasprzaka

W piątkową noc, z 8 na 9 lipca, tramwajarze rozpoczną konstruowanie nowego torowiska w rejonie ul. Skierniewickiej. Zamknięta zostanie północna jezdnia ul. Kasprzaka, a kierowcy pojadą jezdnią sąsiednią („pod prąd”). Jadący w kierunku al. Prymasa Tysiąclecia zjadą na jezdnię południową przewiązką na wysokości ul. Łomnickiego, a na właściwą stronę drogi wrócą na skrzyżowaniu z ul. Płocką. Autobusy linii 106 w kierunku Młynowa będą kursowały trasą objazdową. Pełny komunikat dotyczący objazdów w czasie budowy nowej trasy tramwajowej można znaleźć na stronie Infoulice.

M1 na krótszej trasie

Podczas weekendu prace prowadzone będą również na pierwszej linii warszawskiego metra. W sobotę i niedzielę, 9 i 10 lipca, pociągi linii M1 będą jeździły na krótszej trasie, łącząc Stokłosy z Młocinami. Między stacjami Ursynów i Kabaty, al. Komisji Edukacji Narodowej, będą kursowały autobusy linii zastępczej ZM1. Powodem wyłączenia ruchu jest modernizacja podstacji trakcyjno-energetycznej na stacji Kabaty. Więcej informacji na temat zmian znajduje się na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Prace budowalne na torowisku
Zobacz galerię (2 zdjęć)
Prace budowalne na ulicy Kasprzaka