null

Seniorzy przejęli miasto

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Warszawskie Dni Seniora | Autor: Rafał Motyl

W sobotę, 30 września, z okazji Dnia Seniora Warszawskiego odbył się uroczysty przemarsz mieszkańców przez centrum stolicy. Warszawiacy i warszawianki wspólnie świętowali tego dnia w Parku Świętokrzyskim, gdzie zorganizowano jarmark i wiele atrakcji dla całych rodzin. Jednak to nie koniec – w najbliższych dniach zaplanowano jeszcze kilkaset wydarzeń dla seniorów w całym mieście.

Z okazji Dnia Seniora Warszawskiego przekazałem seniorom symboliczny klucz do miasta, a stołecznymi ulicami przeszedł kolorowy korowód. Drodzy seniorzy, dziękuję za wszystko, co robicie dla Warszawy! Pamiętamy o Was codziennie i robimy, co możemy, żeby Warszawa była jak najbardziej przyjaznym dla Was miejscem – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Z myślą o seniorach i międzypokoleniowych relacjach pomiędzy mieszkańcami stolicy Centrum Aktywności Międzypokoleniowej zaplanowało 450 wydarzeń na terenie całej Warszawy z okazji trwających Warszawskich Dni Seniora.

Do 15 października można skorzystać m.in. z zajęć gimnastycznych oraz plastycznych, wziąć udział w pokazach filmowych, klubach dyskusyjnych czy kółkach literackich. W ramach wsparcia seniorów odbędą się również treningi pamięci, kursy z obsługi sprzętów cyfrowych oraz będzie można uzyskać porady prawnicze.

W programie jest również szereg spotkań autorskich z ciekawymi osobami, a także kilka koncertów kameralnych. Będzie też okazja do wspólnej zabawy na potańcówkach czy integracji podczas zajęć kulinarnych. Pełen program Warszawskich Dni Seniora dostępny jest na stronie Centrum Aktywności Międzypokoleniowej.

Warszawa seniorom

Warszawa poszerza swoją działalność w służbie starszym mieszkańcom. Poza dofinansowywaniem dwudziestu Uniwersytetów Trzeciego Wieku na terenie całego miasta, organizowane są liczne zajęcia aktywizujące i opiekuńcze. Tak, by seniorom w Warszawie żyło się coraz wygodniej i aktywniej. Prowadzone są również Punkty Cyfrowego Wsparcia Seniora, gdzie można nauczyć się obsługi nowoczesnych urządzeń Można też skorzystać ze wsparcia Warszawskiej Złotej Rączki.

Wszystkie informacje o działaniach Warszawy na rzecz seniorów można znaleźć na stronie wsparcie.um.warszawa.pl.

Zobacz galerię (4 zdjęć)