null

Senior w Warszawie nie ma czasu na nudę

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Seniorka o pogodnym wyglądzie czyta magazyn o nazwie Pokolenia siedząc przy biurku.

Trening pamięci, gimnastyka, zajęcia plastyczne, konwersacje po francusku – to tylko niektóre z zajęć, które odbywają się w Centrum Aktywności „Nowolipie” na Muranowie. Przy CAM-ie działa także Senioralne Biuro Karier.

Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” przy ul. Nowolipie 25B to miejsce, gdzie wszyscy seniorzy są mile widziani, a jego działanie skupione jest na aktywizacji i wsparciu starszych mieszkańców miasta. W CAM-ie działa także stołówka, klubo-kawiarnia, sala gimnastyczna, fryzjer, pralnia, pracownia plastyczna i informatyczna, sale porad i konsultacji.

Na sport nigdy nie jest za późno

Seniorzy korzystający z usług CAM-u mogą brać udział m.in. w zajęciach z gimnastyki ogólnousprawniającej, które odbywają się kilka razy w tygodniu, oraz w lekcjach jogi na krzesłach i taoistycznej, prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. W Centrum odbywają się także zajęcia z tenisa stołowego.

W ofercie CAM-u nie brakuje także zajęć z gimnastyki umysłowej – co tydzień można brać udział w zajęciach takich jak: trening pamięci, brydż, szachy i pamięć Muranowa.

Po niemiecku czy po angielsku?

Osoby, które planują podróże lub po prostu lubią uczyć się nowych języków obcych mogą uczestniczyć w zajęciach z konwersacji po francusku, lekcjach niemieckiego i angielskiego. Seniorzy w miłej atmosferze mają możliwość rozwijania swoich kompetencji językowych.

Z kolei dla osób, które przyjechały do Warszawy z Ukrainy w grafiku CAM-u znalazły się także lekcje języka polskiego.

Idziemy na bal!

Już w najbliższy piątek, 9 lutego, warszawscy seniorzy wezmą udział w Ostatkowym Balu Maskowym w Klubokawiarni. W ramach wydarzenia zaplanowano m.in. konkurs na najbardziej kreatywne przebranie. Zaproszenia można odebrać w siedzibie CAM-u.

Na rzecz ekologii

Seniorki zachęcają wszystkie warszawianki i warszawiaków do rezygnacji z plastikowych jednorazówek na rzecz opakowań wielorazowych. W ramach miejskiej akcji „Myślę ~ nie marnuję opakowań’” panie przygotowały woreczki na zakupy z firanek z recyklingu. Do końca kwietnia, na bazarach Mokotowa, Pragi-Południa i Targówka, specjalne szafy z wielorazowymi woreczkami na zakupy będą dostępne dla wszystkich, którzy pragną aktywnie wspierać ideę ekologii.

Senioralne Biuro Karier

W CAM-ie działa także Senioralne Biuro Karier, które łączy osoby na emeryturze z zainteresowanymi pracodawcami. W poniedziałki od 8:00 do 15:30 każdy senior otrzyma tam wsparcie w zakresie pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego.

Oferty pracy oraz więcej informacji na ten temat znajdują się na stronie: warszawa.praca.gov.pl/senior.