null

Saska Kępa świętuje

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Tłum ludzi podczas pikniku oraz stoiska z atrakcjami.
Święto Saskiej Kępy w ubiegłym roku | Autor: UM Warszawa

W sobotę, 25 maja, mieszkańcy Saskiej Kępy będą świętowali pod hasłem „Wiosna, ach to ty!”. Wydarzenie – z tradycyjną paradą i koncertami gwiazd – odbędzie się na ulicy Francuskiej, która zostanie zamknięta dla ruchu. Na sąsiednich drogach będą wprowadzone ograniczenia w parkowaniu, a autobusy WTP pojadą objazdami.

Spotkania sąsiedzkie, kiermasz artystycznego rękodzieła, targ śniadaniowy i koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej. To tylko wybrane elementy z programu tegorocznego Święta Saskiej Kępy. Atrakcje dla mieszkańców i gości będą czekały aż do godziny 22:00. W tym czasie na scenach wystąpią m.in. Sound’n’Grace, Vavamuffin, Stanisław Soyka i T. Love. Więcej informacji o XVI edycji Święta Saskiej Kępy na portalu Facebook.

Święto Saskiej Kepy_poster

Zamknięcia ulic i objazdy WTP

Ulica Francuska będzie zamknięta od godziny 18:00 w piątek, 24 maja, do niedzieli, 26 maja, do godziny 12:00, pomiędzy ulicą Zwycięzców a rondem Waszyngtona. Cały czas pozostaną przejezdne ulice Zwycięzców i Walecznych. Zalecany objazd poprowadzi równoległymi ulicami: Wałem Miedzeszyńskim lub Saską.

Na części okolicznych ulic zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy oraz zakaz zatrzymywania się. Zmiany będą dotyczyły ulic:

  • Lipskiej – od Finlandzkiej do bocznej jezdni alei Waszyngtona;
  • Berezyńskiej – od Gruzińskiej do bocznej jezdni alei Waszyngtona;
  • Gruzińskiej – między Walecznych a Berezyńską;
  • Walecznych – od Katowickiej do Nobla;
  • Obrońców – od Poselskiej do Królowej Aldony.

Na trasy objazdowe (w obu kierunkach) zostaną skierowane autobusy linii: 117, 138, 146 i 147. Od ronda Waszyngtona pojadą do Saskiej i dalej do swoich stałych tras: 117 i 146 ulicami Zwycięzców i Paryską, 138 Zwycięzców i Wałem Miedzeszyńskim, a 147 Egipską.

Święto Saskiej Kępy odbywa się pod patronatem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu można znaleźć na stronach: infoulice.um.warszawa.pl oraz facebook.com/infoulice. Komunikaty dotyczące tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego dostępne są na stronie: wtp.waw.pl. Dodatkowo na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa i w aplikacji 19115 można zamówić bezpłatną usługę powiadomienia o planowanych utrudnieniach w ruchu i zmianach w komunikacji.

Święto Saskiej Kępy - zmiany w organizacji ruchu_mapka