null

Sąsiedzki weekend last minute

Drukuj otwiera się w nowej karcie
Kobieta z mężczyzną, szykują razem sałatkę
Sąsiedzi | Autor: Maciej Ratuszny

Przed nami ostatni weekend tegorocznych obchodów Dnia Sąsiada. Integrować z sąsiadami i sąsiadkami będzie się można m.in. na pikniku, potańcówce czy garażówce.

To pierwsze takie obchody Dnia Sąsiada od trzech lat, w ostatnich dwóch latach sąsiedzkie spotkania skutecznie utrudniała pandemia. Dzień Sąsiada to święto obchodzone na całym świecie. Chodzi w nim o wspólne spędzenie czasu, a miarą sukcesu nie jest liczba uczestników czy skala imprezy, ale dobra atmosfera spotkania. W ramach świętowania można spotkać się przy wspólnym stole, razem zadbać o osiedlową zieleń czy zorganizować sąsiedzką wyprzedaż garażową.

W Warszawie obchody Dnia Sąsiada trwają w tym roku od początku maja do końca czerwca. Przed nami ostatni weekend akcji. Dla tych, którzy jeszcze nie świętowali, okazją będzie m.in. w piątek Piknik na Ulrychowie (Wola), w sobotę Święto Ulicy Stalowej (na Pradze-Północ), a w niedzielę Święto Starych Bielan, polsko-ukraiński Piknik Rodzinny w Wilanowie czy wyprzedaż garażowa i potańcówka przy Domu Kultury Rembertów.

Pełna mapka i lista wydarzeń znajduje się na stronie internetowej.

Ci, którzy lubią działać na ostatnią chwilę, mogą jeszcze dołączyć do obchodów. Podpowiedzi jak zorganizować sąsiedzkie spotkania znajdą na stronie internetowej. Można też skontaktować się z Fundacją Grupa w Działaniu (mail: fundacja@grupawdzialaniu.pl).